سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 11, 2021
تصاویر/ نشست هیئت دولت به ریاست رئیس جمهور

رئیس جمهور، تداوم تحریم های ضد ایرانی را خواست صهیونیسم و ارتجاع منطقه و ظلم به مردم بزرگ ایران دانست و خطاب به مقامهای کاخ سفید تاکید کرد: خجالت نکشید و به قانون بازگردید و برای اجرای مقررات بین المللی امروز و فردا نکنید.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، حجت الاسلام والمسلمین روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با تبریک فرا رسیدن عید بعثت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام، این روز را بالاترین روز در طول تاریخ و بعثت را بزرگ‌ترین رخداد تاریخ خواند و گفت: خداوند پیغمبر را مامور نکرد تا مردم را به سمت حق و هدایت بکشاند یا مجبور کند یا فرمان صادر کند، بلکه از پیامبر خواست مردم را به هدایت، رحمت، اخوت، علم، تقوا و پاکدامنی دعوت کند.

دکتر روحانی افزود: دینی که پیامبر به ترویج آن مبعوث شد نامش اسلام است، یعنی صلح، سلامتی، تسلیم در برابر قانون و فرمان خدا؛ اسلام دینی است که سراسر آن سلام و امن است. پیامبر عظیم‌الشأن اسلام آمد تا با خرافات بجنگد و جامعه‌ای را که همه افتخارش به شمشیر و شعر جاهلی بود به جامعه‌ای برگرداند که علم، دانش و ارزش‌های اخلاقی در آن فضیلت است.

رئیس جمهور با یادآوری اینکه غایت بعثت پیامبر تکمیل فضائل اخلاقی بود، اظهار داشت: اگر فضائل اخلاقی را بر فضای اجتماع حاکم کردیم به دعوت پیامبر عمل کرده‌ایم، اگر نه همچنان در پله‌های اول این راه هستیم. انقلاب اسلامی برای این نبود که بیاییم بگوییم ما چنین و چنان هستیم، برای این بود که با هم برادر باشیم، همدیگر را یاری کنیم و دست همدیگر را بگیریم و کمک کنیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه امروز بعثت باید روح ما را برای حرکت به سوی تحقق اهداف بعثت پیامبر برانگیزد، تصریح کرد: نگاهی که از جانب پیامبر(ص) و وحی بود می‌تواند ما را متحول و یکپارچه کند و مشکلات امروز جامعه ما با نگاه به غار حراء و بعثت پیامبر(ص) و نه نگاه غربی و شرقی قابل حل است.

رئیس جمهور ادامه داد: بر اساس این نگاه باید در کارهای مهم نظر مردم را اصل بدانیم، همانطور که پیغمبر(ص) نظر مردم را اصل می‌دانست. مشورت که خداوند پیامبر(ص) را بر آن امر کرد، امروز برای ما هم هست. ما هم بر همان مبنا باید حرکت کنیم. اگر نظام جمهوری اسلامی ایران انتخابات را به عنوان راه اصلی برای مدیریت کشور پذیرفت و به انتخاب و نظر مردم احترام گذاشت، آن وقت می‌توانیم به راحتی از همه مشکلات و پیچ و خم‌هایی که امروز پیش روی ما است، عبور کنیم.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: امروز، روزی است که ۳ سال جنگ اقتصادی را پشت سر گذاشتیم. اگر متحد و در کنار هم باشیم، می‌توانیم به زودی پیروزی را لمس کنیم. ملت ایران به بزرگترین موفقیت و برتری تاریخی دست یافته است. اگر با وحدت و اتحاد راه خودمان را ادامه دهیم به پیروزی می‌رسیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه "امروز اگر متحد و یکصدا و در کنار هم باشیم می توانیم پیروزی را بزودی لمس کنیم"، گفت: طراحان شکست ایران و نظام، امروز به شکست خودشان صراحتا اعتراف می کنند و این نشان می دهد که پیروزی نزدیک است.

وی ادامه داد: وقتی یک ملت در برابر یک ابرقدرت سه سال ایستاد و منتخبان تازه در آن کشور صراحتا بیان می کنند که راه چهار ساله قبلی شکست خورده است این یعنی موفقیت ایران و حتما اگر با وحدت و اتحاد راه خودمان را ادامه دهیم، به پیروزی خواهیم رسید.

رئیس جمهور در عین حال تصریح کرد: اگر در برابر خواست مردم تواضع نکردیم و به فکر این باشیم که انتخابات چه خواهد شد و خواست مردم را کنار بگذاریم، پیروزی از آن ما نخواهد بود و در آن انتخابات هم به نتیجه دلخواه نخواهیم رسید، چرا که مردم آگاه تر از آن هستند که بخواهیم آنها را به سمت چپ و یا راست منحرف کنیم.

دکتر روحانی، تداوم تحریم های ضد ایرانی را خواست صهیونیسم و ارتجاع منطقه و ظلم به مردم بزرگ ایران دانست و با بیان اینکه با تدبیر نباید اجازه دهیم خواست دشمنان محقق شود، خطاب به مقامهای کاخ سفید تاکید کرد: خجالت نکشید و به قانون بازگردید و برای اجرای مقررات بین المللی امروز و فردا نکنید و بدانید همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز اعلام نموده اند، بلافاصله پس از بازگشت شما به تعهداتتان، ما نیز به تعهداتمان بازخواهیم گشت.

 رئیس جمهور همچنین از همه مقامهای اجرایی، نظارتی و تعزیراتی خواست با همه توان در صحنه باشند و شب عید مردم را شیرین کنند و دست دلال‌ها را در بازار باز نگذارند. دولت با تامین ارز مورد نیاز اجناس را خریداری کرده؛ قسمت توزیع مشکل دارد.

خبر تکمیل می شود...

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8