دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 10, 2021
امام جمعه قزوین

 حوزه / رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین گفت: شعار سال، حتماً مد نظر هنرمندان قرار بگیرد تا رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نسبت به جوانان و هنرمندان برای تحقق شعار سال دلگرم‌تر شوند.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین ،حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی ظهر امروز در دیدار با جمعی از  مدیران و هنرمندان حوزه هنری استان قزوین با قدردانی از کارهای هنری این نهاد انقلابی و هنرمندان استان،  گفت: بزرگ‌ترین منشأ هنر در عالم، خدای متعال است و همه کارهای هنری به خداوند باز می‌گردد.

 رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین با بیان اینکه قرآن کریم، بزرگ‌ترین هنر آفرینش است، تصریح کرد: قرآن کتابی است که هر چه بیشتر عقل، منطق و فکر بشری بر روی آن متمرکز می‌شود، جلوه‌های زیبای آن را پیدا می‌کند و مفاهیم و تفسیر آن، پایان‌ناپذیر است.

 امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: خداوند فرمود قرآن را جز پاکان کسی درک نمی‌کند؛ هنر نیز همین گونه است و آن کسی که هنر را درک می‌کند، با صفای باطن و فطرت پاک به این درک می‌رسد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه خداوند انسان را بر مبنای هنر خلق کرده است، بیان کرد: تمام وجود انسان با هنر منطبق شده است. فطرت، روح، جسم، ساختار باطنی و ظاهری انسان با هنر همراه شده است، به خاطر همین وقتی انسان خلق شد، خداوند به خودش تبریک گفت و همانطور که خداوند احسن الخالقین است، انسان نیز احسن المخلوقین است.

 رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین عنوان کرد: خداوند در خصوص خلقت آسمان‌ها و زمین، انسان را دعوت کرده تا از آن ایراد و اشکالی بگیرند. نظام عالم به نظام احسن شناخته شده است چرا که از آن هنرمندانه‌تر، بالاتر و زیباتر امکان نداشت.

امام جمعه قزوین بر ضرورت شناسایی فرصت‌های هنری و شناسایی هنرمندان تأکید و بیان کرد: شناسایی فرصت‌های هنری و شناسایی و کشف هنرمندان بسیار ارزشمند است که حوزه هنری قزوین در این عرصه ورود خوب و ارزشمندی دارد.

 وی ادامه داد: شعار سال، حتماً مد نظر هنرمندان قرار بگیرد تا رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نسبت به جوانان و هنرمندان برای تحقق شعار سال دلگرم‌تر شوند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: امروز لازم است به سراغ کودکان و زنانی برویم که با تلاش و پشتکار تلاش می‌کنند تا معیشت خانواده‌ای را تأمین کنند که آن ها هنرمندان گمنام هستند و اگر این کار را انجام دهیم به سرمایه‌های خوبی دست می‌یابیم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین  تصریح کرد: مستعدان هنری را در همه زمینه‌ها کشف کنیم و زمینه رشد و بالندگی آنها را فراهم آوریم. مهمترین ویژگی هنر این است که فراگیری دارد و یک اثر هنری خیلی وقت‌ها احتیاج به ترجمه ندارد و خودش تا اعماق فهم و درک آدمی راهش را می‌یابد.

 در ابتدای این دیدار آقای محمد رضا امامقلی به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و عملکرد سه ماهه حوزه هنری انقلاب اسلامی استان قزوین پرداخت.

هنرمندان به شعار سال بپردازند

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8