دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 10, 2021
مستند تروکاژ

حوزه/ محمد هادی نعمتی در مقام کارگردان مستند تروکاژ تلاش کرده است تا به این سوال مناقشه برانگیز پاسخ دهد که؛ "راز اظهارنظرهای رادیکالِ سیاسی هنرمندان ایرانی در سال‌های اخیر چیست؟!"

به گزارش خبرگزاری حوزه، مستند "تروکاژ" به کارگردانی محمد هادی نعمتی از امروز وارد "اکران مردمی آنلاین" جشنواره عمار می‌شود. این مستند که برنده جایزهِ فانوسِ یازدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش "جنگ نرم و جبهه فرهنگی" است به مسئله فراگیرِ "سلبریتی" و پیامد های آن، پرداخته است.

محمد هادی نعمتی تلاش کرده در قالب یک مستند آرشیوی کوتاه با مقایسه کنش ها و واکنش‌هایِ سلبریتی‌ها و ستارگان در ایران و آمریکا، زمینه‌های تمایل سلبریتی‌های ایرانی به موضع‌گیری‌های خاص سیاسی را جستجو کند. لذا در ابتدا به هالیوود و سازوکارهای نظارتش بر هنرمندانی که در دامن خودش تربیت یافته اند، می‌پردازد. سپس با بررسی فرآیندهایِ سینمای ایران در نسبت با ستارگانش، تلاش کرده تا به این سوال پاسخ دهد که "راز اظهارنظرهای رادیکالِ سیاسی هنرمندان ایرانی در سال‌های اخیر چیست؟!"

تروکاژ از اولین آثاری است که با مضمون "فرهنگ شهرگی"، آثار و پیامد هایش ساخته شده است. فرهنگی که این روزها پیوند سهمگینی با زندگی روزمره مردم خورده است.

علاقه‌مندان جهت "ثبت درخواست اکران" مستند "تروکاژ" می توانند به سایت عماریار به نشانی Ammaryar.ir  مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8