جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 18, 2021
کدخدایی شورای نگهبان

حوزه/ سخنگوی شورای نگهبان گفت: در این دوره شاهد جشنواره ثبت نام نخواهیم بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در تهران، عباسعلی کدخدایی سخنگو و عضو حقوقدان شورای نگهبان دقایقی پیش با حضور در ستاد انتخابات کشور از روند ثبت‌نام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری بازدید کرد.

کدخدایی بعد از بازدید، درباره فرایند ثبت‌نام‌ها اظهار داشت: اقدامات خوبی انجام شده و ما آمدیم که وظیفه نظارتی بر روند انتخابات داریم و هم‌چنین برای گفتن خداقوت به عزیزان وزارت کشور آمدیم.

وی افزود: امسال باتوجه به مصوبه شورای نگهبان، تعبیری که در دور قبل مبنی بر «جشنواره ثبت‌نام» داشتم را شاهد نبودیم و طبق آماری که داده شد، حضور و ثبت‌نام افرادی که شرایط اولیه را نداشتند کمتر شده است. ما در شورای نگهبان مصرّ هستیم کسانی که واجد شرایط می‌باشند حتما ثبت‌نام کنند تا گزینه‌های بیشتری پیش روی مردم باشد و کسانی که شرایط اولیه را ندارند، مراجعه نداشته باشند بهتر است که ثبت‌نام نکنند زیرا ملاک ما در بررسی‌های نهایی شرایطی است که شورای نگهبان اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان طبق شرایطی که این شورا اعلام کرده، بررسی صلاحیت‌ها را انجام خواهد داد، اظهارکرد: این مطلب مبنی بر اینکه صدا و سیما تعداد صندلی‌های نامزدهای نهایی را تعیین کرده، شوخی است؛ هیچ‌کس این مسئله را نمی‌تواند تشخیص بدهد و تعیین کند معیار و ملاک ما قانون است. رویه‌ای هم که در گذشته بوده، این مطلب را تأیید می‌کند.

کدخدایی در پاسخ به سوالی خاطرنشان کرد: قانون ملاک ماست و منعی هم برای ثبت‌نام وجود ندارد اما به‌عنوان توصیه شخصی به کسانی که وضعیت گذشته‌شان تغییری نکرده است، توصیه داشته‌ایم که ثبت‌نام نکنند.

وی درباره اظهارنظر طحان نظیف از حقوقدانان شورای نگهبان مبنی بر اینکه گفته بود بر اساس تجربه احتمالا بین ۷ الی ۱۰ نامزد نهایی داشته باشیم، تصریح کرد: آقای طحان نظیف یک بررسی تحلیلی نسبت به روندهای گذشته داشتند و گفتند ممکن است از این رو بین ۷ تا ۱۰ نفر نامزد نهایی باشند.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: خوشبختانه جمهوری اسلامی از این تریبون‌های مجانی زیاد در اختیار افراد قرار داده است و شورای نگهبان نسبت به این افراد هیچ محدودیتی ندارد و موارد خلاف قانون رصد می‌شود. در خصوص تبلیغات و هزینه‌ها اگر خلاف قوانین باشد در بررسی صلاحیت ها لحاظ می‌شود.

انتهای پیام  ۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8