جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 18, 2021
تصاویر/ دیدار مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با آیت الله اعرافی

حوزه/ سازمان تامین اجتماعی در موضوع جمعیت به غیر از مباحث نازایی، مرخصی زایمان را از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش داده است، بر اساس تفاهمی که با دولت صورت گرفته، مقرر گردید تا این تعهد دولت را، تامین اجتماعی بر عهده بگیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، دکتر مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی عصر امروز در دیدار با آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه که در قم برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های این سازمان بر اهمیت بحث جمعیت و خانواده اشاره نمود و ابراز داشت: سازمان تامین اجتماعی در موضوع جمعیت به غیر از مباحث نازایی، مرخصی زایمان را از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش داده است، بر اساس تفاهمی که با دولت صورت گرفته، مقرر گردید تا این تعهد دولت را، تامین اجتماعی بر عهده بگیرد.

وی در ادامه به افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اشاره و با بیان این که در سال گذشته این سازمان فقط بابت حقوق بازنشسته‌ها ماهی ۶۶۰۰ میلیارد تومان پرداخت می کرد؛ که امروز و در فروردین ماه این مبلغ به ۱۷ هزار میلیاردتومان افزایش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: در ۱۴ ماه اخیر حقوق عموم بازنشستگان افزایش ۲.۵ برابری داشته است.

سالاری در ادامه با بیان این که تامین اجتماعی باید خدمات روانتر و گسترده تری را در دستور کار خود قرار دهد، پیشنهاداتی برای تقویت صندوق های سرمایه گذاری ارائه نمود و خاطرنشان کرد: با توجه به نقاط قوت قانون برنامه ششم توسعه و پویایی آن؛ امیدواریم بتوانیم در جهت پیاده سازی برنامه ششم توسعه با خروج از بنگاه داری به سمت سهامداری حرکت نماییم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه افزایش سقف پرداخت وام به بازنشستگان تامین اجتماعی را بخشی از فعالیت‌های رفاه بخش این سازمان توصیف نمود و اذعان داشت: نسخه نویسی الکترونیک از دیگر اقدامات جدید تامین اجتماعی است که ثمرات فراوانی را به دنبال داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به تجربیات مدیریتی اش، با بیان این که هیج جا به اندازه سازمان تامین اجتماعی به انسان حس و حال لزوم تلاش بیشتر را نمی دهد، اظهار داشت: در مجموعه هایی چون سازمان تامین اجتماعی، بسیاری از فعالیت‌ها، در گرو توجه به فرصت‌های محدود است.

دکتر سالاری در پایان بر اهمیت توجه به نظام متمرکز فراگیر تامین اجتماعی تاکید نمود و خاطرنشان کرد: نیاز است تا با ساز و کار تامین اجتماعی بتوان رویه ای را ترسیم نمود، تا هر فرد ایرانی بعد از ۶۰ سالگی بتواند از مزایای بازنشستگی بهره مند گردد؛ کشور های غربی با اقتصاد لیبرال در عرصه تامین اجتماعی چاره ای جز اعمال سیاست های کمونیستی نداشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8