شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 19, 2021
مجمع تقریب مذاهب

حوزه/ مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در محکومیت حمله به نمازگزاران مسجد حاجی بخشی در شهرستان شکر دره کابل را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با صدور بیانیه ای حمله به نمازگزاران مسجد حاجی بخشی در شهرستان شکر دره کابل را محکوم کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

وَأَنَّ هَذَا صِرَاطِی مُسْتَقِیمًا فَاتَّبِعُوهُ وَلاَ تَتَّبِعُواْ السُّبُلَ فَتَفَرَّقَ بِکُمْ عَن سَبِیلِهِ ذَلِکُمْ وَصَّاکُم بِهِ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ

هنوز زخم عمیق قتل عام فرشتگان خونین بال مکتب سیدالشهداء التیام نیافته بود که نمازگزاران مؤمن مسجد «حاجی بخشی» شهرستان «شکر دره» کابل افغانستان در حال اقامه نماز توسط افراطیون و تروریست های دست‌نشانده، به خاک و خون کشیده شدند و عید فطرشان تبدیل به عید قربان گردید.

شهید مولوی نعمان فضلی امام جماعت مسجد حاجی بخشی که در محراب عبادت به دیدار محبوب شتافت، جرمش روشنگری و آگاه کردن مردم از نقشه‌های کثیف رژیم تروریست آمریکا و وهابیون تفرقه‌افکن بود.

او در خطبه‌ها و سخنرانی‌هایش حقایقی درباره بازی دوگانه صلح و جنگ از سوی استکبار و حمایت‌های معنوی و مالی وهابیت برای ناامن کردن افغانستان، ترویج خشونت، ایجاد تفرقه و اختلاف در بین اقوام متحد این کشور را برای مردم بازگو می‌کرد.

حضور بیگانگان و سیاست‌های نادرست استکبار جهانی در افغانستان، روزبه‌روز عرصه را بر مردم مظلوم این کشور تنگ‌تر و میدانی برای جولان تاریک‌دلان ازخدا بی‌خبر فراهم کرده است. هدف قراردادن علماء در مسجد نشان از نقش تعیین‌کننده نخبگان و آگاهان در برهه کنونی دارد.

بحمدالله اقوام و مذاهب مختلف افغانستان به‌درستی، این سیاست نخ‌نمای اشغالگران و ایادی آنها را درک کرده و با وحدت، اخوت و همدلی از این مرحله عبور خواهند کرد و آینده افغانستان به دست ملت غیور، مؤمن و متحد جمهوری اسلامی افغانستان رقم خواهد خورد.

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با محکوم‌کردن این اقدام بزدلانه تروریستی و ابراز همدردی عمیق با ملت و دولت افغانستان به‌ویژه خانواده های داغدار، از خداوند منان برای شهدای محراب علو درجات و برای مصدومان این حادثه دردناک، سلامتی و شفای عاجل مسئلت می نماید.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8