شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ | Jul 24, 2021
سید حمید جزایری

حوزه/اداره‌کل روابط عمومی می‌تواند در انتقال اخبار و برنامه­‌های آموزشی جامعةالمصطفی به مخاطبان و ترسیم مسیر اشتغال به تحصیل در جامعةالمصطفی نقش پررنگی ایفا نماید.

به گزارش خبرگزاری حوزه، علی الله‌اکبری در نشستی با معاون و مسئولان معاونت آموزش جامعه المصطفی، بر ترسیم فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی که بین اداره‌کل روابط عمومی و معاونت آموزش جامعه المصطفی مطرح است، تأکید ورزید و گفت: لازم است اداره‌کل روابط عمومی و معاونت آموزش در زمینه‌ فعالیت­‌های آموزشی المصطفی، تعامل وهم‌افزایی بیشتری داشته باشند.

مدیرکل روابط عمومی، با اشاره  به تأکید رئیس جامعةالمصطفی مبنی بر اهتمام به ارائه چهره علمی جامعةالمصطفی در داخل و عرصه بین الملل، آن را وجهه همت اداره‌کل روابط عمومی برشمرد و اظهار داشت: لازم است چهره علمی بین‌المللی جامعةالمصطفی بیش از پیش مورد تأکید قرار گیرد و جامعةالمصطفی در حیث آموزش و پژوهش مطرح شود.

وی معاونت آموزش را مسؤول اصلی امور آموزشی جاری در جامعةالمصطفی دانست و در ادامه، ابراز کرد: آموزش بعد وسیعی دارد؛ می‌توان اخبار مربوط به طرح‌های آموزشی، برنامه‌های در دست اقدام، آزمون‌های برگزارشده یا آزمون‌هایی که قرار است در آینده‌ای نزدیک برگزار شود، راه‌اندازی رشته‌های جدید، حوزه‌های دانشی مختلف، طرح تحول آموزش المصطفی، برنامه­‌های پذیرشی و مواردی از این دست را بیش از پیش به اطلاع مخاطبان و جامعه جهانی رساند و لازمه این مهم، هم‌افزایی بیشتر معاونت آموزش و اداره‌کل روابط عمومی است.

 الله‌اکبری، در ادامه، از امکانات و ظرفیت­‌های اداره‌کل روابط عمومی در حوزه اطلاع‌رسانی سخن گفت و آمادگی این اداره کل را برای ارایه چهره علمی المصطفی و انعکاس کامل برنامه­‌ها و فعالیت‌­های آموزشی المصطفی اعلام نمود.

حجت‌الاسلام والمسلمین جزایری نیز ضمن تبریک فرارسیدن دهه کرامت، ضرورت اطلاع‌رسانی و برطرف‌سازی کاستی‌ها در این عرصه را لازم برشمرد و اظهار داشت: اطلاع‌رسانی در مورد فعالیت‌هایی که در حوزه آموزش جامعةالمصطفی انجام می شود، ضرورت دارد و انعکاس خبری فعالیت‌هایی مانند برگزاری آزمون‌ها، پذیرش و...، به معرفی جنبه علمی و آموزشی جامعةالمصطفی بسیار کمک می‌کند.

معاون آموزش جامعةالمصطفی بر تعامل مثبت معاونت آموزش و اداره‌کل روابط عمومی تأکید ورزید و بیان کرد: اخباری که جنبه علمی دارد، مانند نشست‌های علمی، جلسات دفاع از پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها، تبیین سرفصل‌های آموزشی، عناوین رشته‌های جدید، نوآوری‌های علمی جامعةالمصطفی و... باید برجسته‌سازی شود.

وی گفت‌وگوی هوشمندانه با استادان ممتاز جامعةالمصطفی را یکی دیگر از جنبه‌های نشان‌دهنده رویکرد علمی جامعةالمصطفی عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: افزون بر این، می‌توان اخبار مربوط به اشتراکات علمی جامعةالمصطفی را با مجامع علمی دیگر منعکس نمود.

حجت‌الاسلام والمسلمین جزایری، در بخش دیگری از سخنانش، از مشکلات موجود درباره ترجمه محتوای سایت آموزش به زبان‌های روز دنیا سخن گفت و تصریح کرد: وجود روابط عمومی فعال در هر سازمان، جزو ضروریات است و در این صورت، بسیاری از آسیب‌ها برطرف خواهد شد.

آقای موسی‌پسندی، مدیرکل سامان‌دهی و برنامه‌ریزی آموزشی نیز در سخنانی، بر حفظ شاخصه‌های بین‌المللی جامعةالمصطفی تأکید ورزید و تصریح کرد: اداره‌کل روابط عمومی می‌تواند در انتقال اخبار و برنامه­‌های آموزشی جامعةالمصطفی به مخاطبان و ترسیم مسیر اشتغال به تحصیل در جامعةالمصطفی نقش پررنگی ایفا نماید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8