یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ |۹ ربیع‌الاول ۱۴۴۵ | Sep 24, 2023
حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی

حوزه/ رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به نقش نیروهای مسلح خصوصا ناجا در مسئله امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی در این امر مهم ممتاز بوده و همچنان پیشتاز است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی، در مراسم اختتامیه جشنواره ملی گوهر فاطمی، ضمن عرض تبریک به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه الزهرا(س) گفت: برگزاری این نشست باارزش با حضور شما سنگربانان، پرچمداران و مرزداران کشور، شرف، عفت و ارزش های دینی و ملی اقدام بسیار شایسته ای است؛ از این رو از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و سایر نیروهای مسلح ، فرهیختگان و ... که در این جلسه حضور دارند تقدیر، تکریم و تجلیل می کنم.

وی ادامه داد: آنچه در دین مبین اسلام به عنوان امر و نهی آمده ارشاد، فطرت، شکوفا کردن خلقت و آفرینش ما است؛ اسلام دستور تحمیلی ندارد بلکه دینی است که به بشر کرامت و آزادی داده و این امنیت بزرگی است که موجودات دیگر نتوانسته اند تحمل کنند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور همچنین عنوان کرد: خداوند متعال بشر را آزاد آفریده و آنچه انسانیت انسان را تامین، تاکید و تعمیق می کند، قدرت اراده است؛ بشر با قدرت اراده، مقتدر است.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی همچنین تصریح کرد: اسلحه انسان را قوی نمی کند؛ چرا که به دست داعش، صدامیان و محافظ شاه نیز بود، اما معجزه ای که هشت سال دفاع مقدس در جنگ نابرابر در تاریخ ثبت کرد معجزه اراده و قدرت تصمیم بود که خداوند متعال نصیب امام امت و همچنین امت سرافراز و شهادت طلب این جامعه کرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور تاکید کرد: اسلام با آفرینش الهی ناسازگاری ندارد، خداوند متعال برای بانوان مسیر مشخص کرده از این رو اگر می خواهیم به مقام کمال برسیم باید در مسیری که خداوند متعال مشخص کرده قدم بگذاریم .

وی ادامه داد: بایستی راه رسیدن به خداوند را پیدا کنیم، انبیاء الهی نیز برای کمک به انسان و شناختن خود و خواسته هایمان آمده اند در واقع باید در مسیری که ما را به کمال می رساند و از سقوط حفظ می کند حرکت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی خاطر نشان کرد: یکی از مسائلی که در ادیان الهی، اسلام و در متن قرآن آمده، سبک زندگی بانوان است؛ بانوان و آقایان در انسانیت مشترک هستند و گوهره انسان نیز بارقه الهی است.

وی تاکید کرد: خداوند از بارقه خود بر پیکره آدم و حوا دمیده؛ از این رو این بارقه و روح خداوند در وجود ماست؛ حقیقت الهی که در وجود ما جایگاه دارد باید ما را مظهر خدا، روح، حیات و زندگی کند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور همچنین تصریح کرد: زن و مرد از نظر جسمی، تمایلات و غرایض متفاوت هستند اما این در حالی است که مکمل یکدیگر هستند در واقع مجموعه زن و مرد یک واحد را تشکیل می دهند، لذا بانوان نیمی از پیکره  جامعه اسلامی هستند و مردان نیم دیگر را تشکیل می دهند.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی ادامه داد: این دو در کنار هم واحد اجتماعی، جمعی و گروهی را منسجم می کند و به کمال می رساند؛ زن  و مرد در زندگی خانوادگی یک حقیقت و وحدت واقعی الهی هستند، در واقع وجود این دو در کنار یکدیگر سبب به کمال رسیدن و همچنین حل بسیاری از مشکلات خواهد شد.

وی ادامه داد: از این رو بایستی از دستورات آسمانی به عنوان شفای دردها ، دوای بیماری ها و ... استفاده کرد تا یک جامعه سالم و صالح را تجربه کنیم.

اهمیت توسعه فرهنگ عفاف و حجاب

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی به اهمیت ترویج و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب نیز اشاره کرد و گفت: همه شما داستان آدم و حوا را در قرآن خوانده و می دانید در بهشت هیچ گونه زشتی نمود ندارد، بلکه بهشت جلوه کامل خداوند ، سفره حق، خانه و مظهر خدا است، ضمن اینکه در پوشش بهشتی هیچ نوع بدی نمود پیدا نمی کند، این در حالی است که زمانی که آدم و حوا از بهشت رانده شدند در درون آنها نیرویی وجود داشت که برهنگی را در شأن انسانی نمی دیدند.

وی ادامه داد: اولین اقدامی که آدم و حوا در زندگی زمینی خود انجام دادند، کسب پوشش بود؛ چرا که پوشش جزء لوازم انسانیت و فطرت درون انسان است.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با بیان اینکه شخصیت انسان با برهنگی سازگاری ندارد، تاکید کرد: انسان ها زمانی که باید در جامعه با یکدیگر تعامل و دادوستد داشته باشند بایستی حریم و احترام را حفظ کنند چرا که برهنگی، بی حرمتی، بی شخصیتی و عاری شدن از ارزش ها هیچ جایگاهی در جامعه اسلامی ندارد.

وی با بیان اینکه پوشش مظهر ستاریت پروردگار عالم است، گفت: پوشش در فطرت و آفرینش انسان قرار دارد؛ در دین اسلام این افتخار را داریم که هیچ چیز به بشر تحمیل نشده است، این در حالی است که بی حجابی نوعی تحمیل است که این را انگلیس و رضاخان تحمیل کرده اند. حجاب قبل از اسلام در ایران فطری بوده است.

رئیس ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور همچنین عنوان کرد: کشوری که مرز و مرزبان ندارد محل هرج و مرج و غارت یورشگران می شود؛ انسان اگر در زندگی برای خود مرز، چارچوب، حدود و حرمت قائل نباشد دچار تلاطم و هرج و مرج خواهد شد که از بین رفتن مرزها و وجود فلاکت و بدبختی در دنیای غرب گواه بر این ادعا است.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی ادامه داد: اکنون حجاب به عنوان یک دژ، سنگر، جایگاه و حفاظت از حرمت بانوان و پاسداری از شخصیت و عزمت بانوان مطرح است؛ شما بانوان باید به خود ببالید که از مسیر فطرت و خلقت و حرمت  وکرامت انسانی فاصله نگرفته اید.

وی ادامه داد: امروز شما بانوان پاسدار خود، امت و احترام کننده شخصیتی هستید که خداوند آن را تصویر کرده است.

نقش ناجا در مسئله امر به معروف و نهی از منکر

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در ادامه به نقش نیروهای مسلح خصوصا ناجا در این مسئله اشاره کرد و گفت: به صراحت می توانم بگویم که نیروی انتظامی در این امر مهم ممتاز بوده و حتی از ستاد امر به معروف و نهی از منکر جلوتر حرکت کرده و همچنان پیشتاز است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی در این میدان دچار خسارت و آسیب شده و یک تنه در میدان ایستاده است، این در حالی است که دولت، صدا و سیما، حوزه های علمیه، وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات، رسانه ها و شبکه های مجازی نیز باید به میدان بیایند.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با تاکید بر اینکه باید در مسئله عفاف و حجاب سازمان های مسئول با برنامه به میدان بیایند و این برنامه ها را سازماندهی کنند، عنوان کرد: اگر فردی با وجود تبلیغات و اتمام حجت باز هم به کار خود ادامه داد باید با آن برخورد قانونی شود چرا که ما دارای فرهنگ و قانون مند هستیم؛ بی قانونی و بی فرهنگی، جنگلی زندگی کردن است.

وی با بیان اینکه در بطن قانون به مسئله حجاب تاکید شده است، گفت: برخورد پلیس با قانون شکنان علنی، جزو وظایف مهم و جوهره پلیس است و اگر فردی قانون شکنی می کند پلیس نمی تواند از آن چشم پوشی کند.

رییس ستاد امر معروف و نهی از منکر کشور همچنین گفت: در این راستا نیازمند یک حرکت ملی فراگیر و یک برنامه جامع از سوی نخبگان، دانشگاهیان، فرهنگیان و علما هستیم؛ امید است که در کشور شهدا و شهید سلیمانی و امام بزرگوار، این انقلابی بی نظیر تاریخ و زیر پرچم این رهبری که سراسر زندگی ایشان نور و خیرخواهی است بایستی بی حجابی را حکیمانه ریشه کن کنیم.

انتهای پیام./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =