دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ |۱۹ صفر ۱۴۴۳ | Sep 27, 2021
شیخ محمد قادری

سرپرست معاونت فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: امروز نیاز ما در رشد جامعه، تواصی یعنی امر به معروف و نهی از منکر از روی محبت و عشق است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، حجت‌الاسلام محمد قادری، روز گذشته در گفتگو با خبرنگاران ضمن تبریک میلاد باب الحوائج، حضرت موسی بن جعفر(ع) اظهار داشت: یکی از معضلاتی که با آن مواجه هستیم این است که زندگانی اهل بیت را به صورت سطحی نگاه می‌کنیم نه با دیدی که بتوانیم از آن استراتژی زندگی کردن و سبک زندگی را فرا بگیریم.

سرپرست معاونت فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر ادامه داد: هر وقت اهل بیت(ع) به نحوی به قدرت نزدیک می‌شدند که بتوانند به هدف آرمانی که تشکیل حکومت اسلامی بود، برسند و زمام امور اجرایی جامعه را از دست طاغوت بگیرند و بتوانند در بستر حکومت، مجرایی برای دعوت به توحید بسازند و جامعه را به مثابه یک کارگاه و کارخانه تولید انسان موحد در بیاورند، دشمنان آنان را به شهادت می‌رساندند.

وی با بیان اینکه همبستگی اولین رمز این پیروزی بود، افزود: حضرت امام کاظم(ع) یکی از امامانی هستند که به این هدف، یعنی در دست گرفتن زمام امور جامعه و ساختن جامعه‌ای موحد، بسیار نزدیک شده بودند، شاهد ما در این مطلب این است که زمانی که مأمون عباسی از حضرت رضا علیه‌السلام برای پذیرش ولایتعهدی دعوت می‌کند، ایشان پاسخ می‌دهند که: «من نیازی ندارم که به این عنوان دست پیدا کنم. من همان علی بن موسی الرضایی هستم که با یک رقعه و نوشته من تمام عالم اسلام به جوش و خروش در می‌آید.»

حجت‌الاسلام قادری تصریح کرد: امام کاظم(ع) شبکه‌ای از وکلا و از بزرگان امت اسلامی تشکیل داده بود و هنگامی که در آستانه‌ رسیدن به هدف و تشکیل حکومت اسلامی بود، توسط غاصبان و دشمنان ستمگر، ۱۰ سال از این زندان به آن زندان تبعید می‌شوند، به نحوی که یکی از سخت‌ترین شرایطی که برای ائمه متصور بود را برای ایشان فراهم آوردند، و این شبکه پس از ایشان در اختیار امام رضا(ع) قرار می‌گیرد.

سرپرست معاونت فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: امام کاظم(ع) از آن مسیری که روبه روی ایشان ترسیم شده عقب نشستند و در بستر زندان هم هدایت به سمت توحید دارند، به گونه‌ای که وقتی که نوه منصور دوانیقی، زندانبانان حضرت می‌شود، حضرت به گونه‌ای برخورد می کنند که بعد از مدتی ایشان را در اتاق دیگری جای می‌دهند و ایشان را پذیرایی ویژه می‌کنند و دستور شهادت ایشان که می‌آید با ارسال نامه‌ای به حاکم از پذیرش این دستور سر باز می‌زند.

وی اضافه کرد: خداترسی و خداباوری اولین کلیدی بود که حضرت با استفاده از آن زمینه تحول را در اشخاص متفاوت از زندان‌بان گرفته تا زندانی و حتی کسانی که به منظور شکنجه روحی آن حضرت در آن مکان حاضر می‌شدند، ایجاد می‌کرد. ایمان راسخ موحد مبدا اثر است.

حجت‌الاسلام قادری ابراز داشت: همدلی و مهربانی، حتی با کسانی که در زندان دشمن آن حضرت هستند، دومین نکته‌ای است که زمینه انسان سازی و تحول افراد مختلف و حتی دشمنان آن حضرت را فراهم می‌کرد. امروز نیاز ما در رشد جامعه، تواصی یعنی امر به معروف و نهی از منکر از روی محبت و عشق است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8