پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ |۱۵ صفر ۱۴۴۳ | Sep 23, 2021
اقتصاد مقاومتی

حوزه/ استاندار قم گفت: نمایشگاه دائمی قم جزو پروژه های استراتژیک در حوزه اقتصادی است و باید نسبت به رفع موانع و مشکلات آن اهتمام جدی داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، بهرام سرمست استاندار قم در ششمین جلسه ستاد مقاومتی استان که در محل سالن کرامت استانداری قم برگزار شد در ارتباط با نمایشگاه دائمی استان اظهار کرد: این نمایشگاه جزو پروژه های استراتژیکی استان است و برای پیگیری پیشرفت آن به طور مستمر دو معاونت عمرانی و امور اقتصادی بررسی های لازم را برای سرعت بخشیدن به پیشرفت آن مکلف کردم و باید برای بهره برداری این نمایشگاه که بازده اقتصادی خوبی برای قم دارد دستگاه‌های مرتبط همکاری کنند.

وی با اشاره به راه اندازی نمایشگاه دائمی قم عنوان کرد: این نمایشگاه جزو اقدامات نوآورانه‌ایی است که مناسب برای فضای کسب و کار امروزی است و باید همکاری بین شرکت شهرک های صنعتی و اتاق بازرگانی طبق تعهدات طرفین ادامه دار باشد.

استاندار قم هم چنین به وضعیت دهکده اقتصاد مقاومتی هم اشاره کرده و تصریح کرد: این دهکده نوعی نوآوری اقتصادی است و همه دستگاه‌ها باید در این زمینه فراتر از وظایف سازمانی خود همکاری کنند.

وی گفت : این پروژه جزو پروژه های چند منظوره و فرابخشی است و تنها سپاه مسئولیت فعالیت در این دهکده را ندارد و با توجه به این که جنبه اجتماعی و اقتصادی دارد همه باید همکاری کنند تا الگویی از اقتصاد مقاومتی در سطح کشور را داشته باشیم.

سرمست در ادامه این جلسه با توجه به گزارش وضعیت مولد سازی از سوی دستگاه های اجرایی استان گفت: این که استان رتبه سوم در زمینه مولدسازی در کشور را به خود اختصاص داده جای تقدیر دارد ولی مولدسازی جزو برنامه های اقتصاد مقاومتی است و باید همه دستگاه‌ها نسبت به مولدسازی دارایی و املاک خود همکاری کنند اداره اقتصاد و دارایی استان مکلف است اگر دستگاهی نسبت به مولدسازی املاک منقول و غیر منقول خود کم کاری کرد گزارشی به کارگروه ملی ارائه دهد.

به گفته استاندار قم؛ این که دستگاهی در استان و یا وزارتخانه مطبوع آن بخشی نگری کند و در زمینه مولد سازی اموال خود کم کار باشد اقدامی ناپسندیده است و بخشی نگری دستگاه های اجرایی در زمینه مولدسازی چالشی است که با آن روبرو هستیم سازمان ملی زمین و مسکن هم باید بابت ارائه سند تک برگی املاک همکاری کند.

انتهای پیام  ۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8