جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ |۱۵ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 22, 2021
صفایی

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: جهادگران در بدترین شرایط جوّی و امکاناتی در خدمت مردم محروم و نیازمند استان در دورترین نقاط هستند و مدرسه، منزل، مسجد و دیگر نیازمندی های آنان را تأمین می کنند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری، ظهر امروز در پیام آدینه تصریح کرد: یکی از اصول بنیادین شخصیت الهی انسان «تقوا رفتاری» است. «تقوا» به معنای منظومه رفتاری انسان بر مدار زندگی اسلامی بودن و پرهیز از ارتکاب حرام در تمامی ابعاد فردی و اجتماعی انسان و میزان رستگاری اخروی و سعادت دنیوی و معیار ارزش گذاری انسان در نظام آفرینش و نزد خداوند متعال است.

امام جمعه بوشهر در ادامه به موضوع دیپلماسی عزتمندانه پرداخت و گفت: بی تردید اندیشه سیاسی و مدیریتی جهان استکبار دارای ابعاد گوناگون سوداگری و چپاول ثروت ها و تسلط همه جانبه به مراکز قدرت سیاسی جهان می باشد که توسط سران استکبار جهانی تنظیم می شود و اعمال می گردد، به همین جهت لازم است دولت با یک «دیپلماسی هوشمند، فعال و انقلابی» بر اساس عزت ایران و حکمت سیاسی و حفظ منافع و مصالح ملی دارای فعالیت های منطقه ای و جهانی شود.

وی ادامه داد: در این عرصه باید «دیپلماسی اقتصادی» بین‌المللی دارای سامان بخشی جدید و از ظرفیت‌های کشورهای دوست، همراه و خواهان تعاملات بازرگانی استفاده شود که می تواند حضور مؤثر در نشست سازمان همکاری شانگهای در تاجیکستان آغازی تحول آفرین در عرصه دیپلماسی جامع ایران در جغرافیای بین المللی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری در ادامه با گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس، گفت: تاریخ ایران و جهان هیچگاه حماسه دلاوری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس را فراموش نخواهد کرد. حمله ناجوانمردانه و ضد بشری حزب بعث عراق به ایران در آغاز انقلاب اسلامی با اندیشه توهم‌آلود ضعف ایران در دفاع از خود برای تصرف برخی از مناطق کشور و براندازی نظام مقدس اسلامی توسط جهان استکبار برنامه‌ریزی شد و به دست بعثیان مزدور به اجرا درآمد و هر دو ملت مسلمان ایران و عراق را دچار چالش‌های فراوان کرد، ولی ایستادگی و جانفشانی و شهادت طلبی رزمندگان انقلابی ایران همچون کوهی مانع رسیدن به اهداف آنان گردید و شکستی سخت به آن جنایتکاران داد و به همگان آموخت که حمله به ایران یعنی شکست مفتضحانه تجاوزگران. یاد و خاطره شهدا، امام شهدا و شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی می داریم.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به وضعیت آب شرب و کشاورزی در استان، گفت: متأسفانه وضعیت آب شرب و کشاورزی استان با آنکه سال‌ها تذکر داده می‌شود دارای شرایط مطلوبی نیست و مردم عزیز استان به شدت گله مند می باشند. با آن که سند چشم انداز آب استان سال‌هاست تنظیم شده است نباید وضعیت آب استان این گونه باشد؛ توجه به سند چشم انداز آب استان و تلاش جهادی و سرمایه‌گذاری لازم باید در این باره صورت گیرد تا استان بوشهر از این وضعیت بحرانی بیرون آید و به درجه مطلوب دست پیدا کند.

وی با تشکر از گروه‌های جهادی مستقر در استان بوشهر ابراز داشت: جهادگران در بدترین شرایط جوّی و امکاناتی در خدمت مردم محروم و نیازمند استان در دورترین نقاط هستند و مدرسه، منزل، مسجد و دیگر نیازمندی های آنان را تأمین می کنند. همچنین از ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در پشتیبانی های لازم از این گروه های جهادی تقدیر می نمایم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8