جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ |۲۴ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳ | Jan 28, 2022
حجت الاسلام سیدنصیر حسینی امام جمعه یاسوج

حوزه/نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: ائمه جمعه توقعی ندارند که در مسائل اجرایی دخالت کنند، ولی دغدغه آنها کار و تلاش برای مردم است .

به گزارش‌خبرگزاری حوزه از یاسوج، حجت‌الاسلام والمسلمین سید نصیر حسینی، در نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد با ائمه جمعه استان، با تبریک حلول ماه ربیع الاول و همچنین انتخاب استاندار جدید در دولت سیزدهم اظهار کرد: ائمه جمعه در وسط میدان بوده و مطالبه گر مشکلات مردم در ابعاد مختلف هستند.

 امام جمعه یاسوج گفت: ائمه جمعه مسیر و رویکرد مدیریتی مجزایی دارند که با مسئولان اجرایی متفاوت است کار اجرایی مربوط به دولت بوده و لذا دخالتی در مسائل اجرایی ندارند.

وی افزود: آنها چنین توقعی ندارند که در مسائل اجرایی دخالت کنند، ولی دغدغه آنها کار و تلاش برای مردم است، چرا که مردم مرتباً از آن‌ها مطالبه دارند.

حسینی تصریح کرد: مردم در زمینه های مختلف به ائمه جمعه مراجعه می‌کنند؛ در آسیب ها و نزاع ها از ائمه جمعه توقع دخالت دارند و لذا ائمه جمعه استان در موضوعات مختلف احساس مسئولیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه هر دولتی شعارهایی دارد، اما میدان شعار و عمل با هم تفاوت دارد، گفت: خوشبختانه دولت تاکنون حرکت‌های خوبی داشته و امیدبخش بوده است اقدامات را در همین مدت کوتاه قابل تحسین و تقدیر می‌دانیم و به این دولت نیز خوشبین هستیم و دلهای مردم با دولتی است که در کنار مردم باشند.

وی در ادامه خطاب به استاندار گفت: شما هم متعلق به این استان بوده و هم به مشکلات و مناطق اشراف دارید و با تجاربی که دارید موفق خواهید شد، ائمه جمعه هم در این مسیر به شما کمک خواهند کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های مهم موضوع فرهنگ سازی است؛ مطالبات را باید در مسیر عقلانی قرار داد و مطالباتی که در ظرفیت دولت و نظام نیست را حذف کنید، به دلیل همین مطالبات بار سنگینی بر روی دوش نظام گذاشته می شود چرا باید جامعه اسلامی همیشه بدهکار باشد باید نوع نگاه ها را تغییر دهیم که فشارها کاهش پیدا کند.

امام جمعه یاسوج تصریح کرد: باید فرهنگ مصرف و کار را تغییر دهیم، مصرفی که اکنون در کشور ما وجود دارد برابر با یک کشور ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیونی است و هر چه تولید کنیم جوابگوی اسراف ما نیست.

حسینی در خصوص نوع حمایت از استاندار و دولت، تاکید کرد: دولت ها برای ما فرقی ندارند، دولت اصلاح طلب و اصولگرا را به یک چشم می بینیم؛ همه دولت ها را همراهی کرده‌ایم و تنها توقع ما حرکت در مسیر درست و خدمت به مردم است؛ دولت ها از هر جریانی باشند متعلق به نظام بوده و مورد تایید ائمه جمعه خواهند بود.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت:  ائمه جمعه نقد منصفانه دارندو  نظرات خود را بیان می‌کند.

وی تاکید کرد: امیدواریم دولت بتواند پروژه های نیمه تمام و زیرساخت های مورد نیاز را تکمیل کند. به آینده استان خوشبین هستیم؛ سفر اخیر رئیس جمهور هم برای استان بسیار کارساز بود و همین همراهی و خاکی بودن رئیس‌جمهور موجب قوت قلب مردم شد.

حسینی با بیان اینکه اعتبارات پیش‌بینی شده این سفر بیش از همه دوره ها بوده، یادآور شد: اعتبارات ۲۰ هزار میلیارد تومانی رقم بسیار خوبی است؛ برای اولین بار چنین اعتباراتی جهت استان در نظر گرفته شده است. سال گذشته گفته بودم که اگر ۷ هزار میلیارد تومان به پروژه‌ها تزریق کنیم همه مشکلات استان در زمینه پروژه‌های عمرانی برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =