یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ |۱۰ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 17, 2021
کد خبر: 982965
۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۹
سید حمید سجادی

حوزه/ وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تنظیم سند تحول ورزش کشور گفت: در حوزه ورزش همگانی و همچنین در حوزه جوانان برنامه های قوی نوشته شده که به زودی تصویب و اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه،‌ سید حمید سجادی هزاوه به همراه معاون فرهنگی و معاون جوانان وزارت ورزش و جوانان ظهر امروز با حضور در حرم مطهر بانوی کرامت با آیت الله سید محمد سعیدی دیدار کرد.

آیت الله سعیدی در این دیدار با بیان اینکه رعایت مسائل دینی در ورزش از مهمترین امور است و در ورزش نباید احکام دینی مخدوش شود، گفت: همانطور که دشمنان ما بی پروا خواسته های خود را نشان می‌دهند و تبلیغ می‌کنند چرا یک انسان مؤمن و مسلمان نباید از دین خود دفاع کند و عقاید خود را در ورزش آشکار کند.

سجادی در ابتدای این دیدار با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان از ترکیب سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی تشکیل شده است، گفت: اگرچه که ورزش کشور زیر نظر وزارت ورزش و جوانان است ولی خوشبختانه بسیاری از دستگاه ها امر ورزش را در دستور کار خود قرار داده اند.

وی با بیان اینکه در وزارت ورزش و جوانان ۲۲۵ گونه ورزش در قالب ۵۲ فدراسیون و ۱۰۰ انجمن مدیریت می شوند، افزود: در کنار آن کمیته ملی المپیک و کمیته ملی پارالمپیک نیز وجود دارد و در بحث ورزش قهرمانی فعالیت می کنند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تنظیم سند تحول ورزش کشور گفت: در حوزه ورزش همگانی و همچنین در حوزه جوانان  برنامه های قوی نوشته شده که به زودی تصویب و اجرایی خواهد شد.

همچنین وحید یامین‌پور معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه مأموریت های سازمان ملی جوانان در معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان پیگیری می شود، اظهار کرد: این معاونت سه مأموریت را دنبال می کند که اول پیگیری، رصد و ساماندهی امور جوانان کشور از طریق شورای عالی جوانان و ستادهای ساماندهی امور جوانان در استان‌ها به ریاست استاندارها است و یکی از ملاک های ارزیابی استانداران و دیگر دستگاه های اجرایی فعالیتشان در حوزه مسائل جوانان است.

وی افزود: دومین مأموریت این معاونت رسیدگی به مسائل فرهنگی و هویتی جوانان است که ما خود را مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب می دانیم که جوانان را موتور محرکه پیشرفت انقلاب دانسته است بنابرانی جوانان باید آمادگی پیشرفت را پیدا کنند و آموزش داده شوند و ما این فعالیت ها را از طریق طرح های ملی دنبال می کنیم.

معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: مأموریت سوم این معاونت هم ارتباط با سازمان های مردم نهاد جوان در سراسر کشور است که تا الان در سراسر کشور ۳هزار ۷۰۰ سازمان مردم نهاد فعالیت می‌کنند و ارتقاء این سازمان ها یکی از برنامه های ما است تا بخشی از کارهایی که نظام اسلامی باید انجام دهد به صورت فعالیت های داوطلبانه با مشارکت جوانان انجام شود.

در ادامه این دیدار کلهر معاون فرهنگی و ورزش‌های همگانی وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان از دستگاه های مهم فرهنگی کشور است، افزود: متأسفانه جنبه های فنی ورزش بر جنبه های فرهنگی آن غلبه پیدا کرده است و یکی از اهداف ما این است که رویکرد فرهنگی ورزش را تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه قلوب جوانان ما تحت تأثیر رفتار و گفتار ورزشکاران است، گفت: تا کنون بخش فرهنگی ورزش کشور در حاشیه بوده و ضعیف شده است و نیازمند توجه بیشتری است.

۵۴ درصد مردم ورزش نمی کنند

معاون فرهنگی و ورزش‌های همگانی وزیر ورزش و جوانان با اشاره به حوزه ورزش همگانی سلامت عمومی جامعه و نشاط اجتماعی را منوط به تقویت این حوزه دانست و افزود: بر اساس جدیدترین آمار ۵۴ درصد مردم ورزش نمی‌کنند که این آمار زنگ خطر جدی برای جامعه است که در آینده علاوه بر حرکت به سمت پیری با جامعه ای کم تحرک روبرو خواهیم بود که پیامدهای زیانباری را به همراه خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8