دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ |۱۳ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳ | Jan 17, 2022
حجت الاسلام والمسلمین سید نصیر حسینی امام جمعه یاسوج

حوزه/نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: می‌گویند آقای مدیرکل تا ۴ سهمیه استخدامی دارد، مگر هر سال چند نفر باید استخدام شود، این چه مسیر غلطی است؟ چنین مسیری باید بسته شود و با چنین مشکلی باید برخورد قاطع گردد؛ مسئولان بستر اشتغال را برای همه فراهم کنند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از یاسوج حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی، در خطبه های نماز جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: بسیج در هر جا که نیاز بوده از کیان اسلام، قرآن و ولایت دفاع کرده و دستور امام راحل این بود که همه صنوف و اقشار باید بسیجی باشند و امروز افتخار می‌کنیم که همه ما بسیجی بوده و در این لشکر مخلص خدا قرار داریم.

امام جمعه یاسوج گفت: اگر بسیجی در حال آماده‌باش از دنیا برود فردای قیامت جواب خواهد داشت که هر لحظه نیاز بود آماده به خدمت بودم تا در رکاب اسلام، انقلاب و امام خود در مقابل دشمن قد علم کنم آنجا که حرف از پیامبر اسلام(ص) و امام(ره) و جانشین ائمه(ع) است به حرف جانشین امام گوش داده‌ام که بهترین و بالاترین عبادت است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: کسانی که قرآن به گردن آویخته و پیشانی آنها از عبادت پینه بسته بودند، شمشیر روی حضرت امیرالمومنین کشیدند که جای آنها در دوزخ است، زیرا انحراف از مسیر رهبر الهی بسیار خطرناک است اگر انحراف از مسیر رهبر الهی شکل نمی‌گرفت، دنیای امروز بشر دنیای دیگری بود.

وی با بیان اینکه روز ۵ آذر را به همه بسیجیان و ملت ایران تبریک می‌گویم، گفت: بسیج با شجاعت در برابر دشمن حضور پیدا کرد و پیروزی های پی در پی در جبهه مقاومت نصیب ملت شد.

امام جمعه یاسوج در ادامه به روز مجلس اشاره کرد و گفت: ۱۰ آذر روز مجلس است که آن را به همه نمایندگان مجلس تبریک می‌گوییم آنها رسالت خطیر و بزرگی دارند و امام(ره) مجلس را به سنگر تعبیر کرد و باید منافع ملت را حفظ کنند و نظارت بر مدیریت کشور داشته باشند.

وی افزود: شهید مدرس الگویی برای عزت و استقلال و مبارزه با بیگانگان است که باید نمایندگان مجلس از او سرمشق گرفته و ایشان را الگوی خود قرار دهند؛ نماینده مجلس باید در برابر بیگانه لحظه‌ای برای عزت این ملت کوتاه نیامد.

استاد حوزه در ادامه با اشاره به برخورد دولت با نجومی بگیران، گفت: برخی نجومی بگیران گاه تا ۲۵۰ میلیون تومان حقوق می گیرند؛ طرف سفر زیارتی و سیاحتی رفته و برای خودش حقوق و اضافه کار تعیین کرده!! ننگ است افرادی اینگونه بی بها و بی توجه به اموال عمومی دست درازی کرده و راحت برای خود حقوق تعریف می‌کنند، باید با آنها برخورد شود.

وی تصریح کرد: اسفناک و شرم‌آور اینکه چنین حقوق هایی را حق خود می‌دانند؛ به چه حقی اینقدر برای خود حقوق تعیین می کنی؟ مگر ماهیانه چقدر برای مردم و کشور خدمت می کنی؟ لذا دولت مردمی باید با چنین افرادی برخورد قاطعانه و جسورانه داشته باشد.

امام جمعه یاسوج در ادامه به بحث عدالت اجتماعی و استخدام ها اشاره کرد و گفت: در بحث جذب نیرو در مسیر عدالت جلو نرفته‌ایم؛ برخی خانواده ها تا چند فرزند آنها استخدام شده و خانواده‌ای است که حتی یک نفر آنها به کار گرفته نشده است؛ برای همه ما زشت است کسی که پارتی نداشته باشد در این کشور نتواند مشغول به کار شود.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: می‌گویند آقای مدیرکل تا ۴ سهمیه استخدامی دارد، مگر هر سال چند نفر باید استخدام شود، این چه مسیر غلطی است؟ چنین مسیری باید بسته شود و با چنین مشکلی باید برخورد قاطع گردد؛ مسئولان بستر اشتغال را برای همه فراهم کنند.

امام جمعه یاسوج افزود: بیکاری موجب می‌شود که جوان دچار آسیب اجتماعی شده و از ازدواج دور شود و مشکلات کشور روز به روز با بیکاری بیشتر و بیشتر گردد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

نظرات

  • محمدرضا IR ۱۹:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
    2 0
    سلام وعرض ارادت احسنت به این امام جمعه عزیز گفته ایشان حرف دل اکثر مردم ایران است چرا این همه تبعیض وبی عدالتی در جمهوری اسلامی به چه دلیل.حقوق های نجومی یعنی دزدی از جیب تک تک مردم ایران
  • سعید IR ۱۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
    9 0
    متاسفانه ۹۰ درصد نیروی استخدامی ادارات به واسطه مدیرکل و نماینده مجلس و دولت جذب شده اند و ده درصد باقی مانده که به صورت رسمی امتحان داده اند هم گاها مشاهده شده با نفوذ حتی در گزینیش ها جذب شده اند. برخی خانواده ها همه کار دولتی دارند برخی حتی یک نفر استخدام نکردن، چقدر دیر پیگیر این موضوع شدید بعد از ۴۰ سال فساد در ادارات مدیر کل با هماهنگی نماینده ۱۷نفر استخدام می‌کنه بعد از برخورد واخراج یک سال بعد از راهی دیگر دوباره جذبشون میکنن با عرض پوزش نیرو های جذبی در حوزه نمایندگی ولی فقیه تابع کدام اعلام عمومی جذب شدن ، حداقل عدم اطلاع عمومی برای جذب خودش رانت است