شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ |۱۸ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳ | Jan 22, 2022
تبریز

حوزه/  خلیفه کل ارامنه آذربایجان، کتیبه سنگی منقش به ذکر شریف «لا اله الا الله محمد رسول الله» از آثار تاریخی در اختیار خلیفه‌گری را به استاندار آذربایجان شرقی اهدا کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز زین العابدین رضوی خرم استاندار آذربایجان‌شرقی، عصر روز گذشته، در دیدار با اسقف گریگور چیفتچیان خلیفه کل ارامنه آذربایجان، با بیان اینکه شهروندان ارمنی استان برای ما محترم هستند، گفت: قدردان همبستگی ملی موجود بین پیروان ادیان توحیدی و مذاهب گوناگون زیر پرچم ایران هستیم و این، تکلیف ما را برای خدمت به آحاد مردم دوچندان می‌کند.

وی با اشاره به سیره عملی رهبر معظم انقلاب در احترام به ادیان و مذاهب و دیدارهای صمیمی ایشان با خانواده‌های شهدای ارامنه، گفت: حضور ارامنه در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی مؤید صدق نیت آنان در تحکیم همبستگی ملی است.

خرم از آمادگی مدیریت استان برای رسیدگی به مسائل و مانع‌زدایی از کسب‌وکارها و فعالیت‌های شهروندان ارمنی خبر داد و افزود: باید از ظرفیت تمام شهروندان استان در شکوفایی اقتصادی و فعالیت‌های اجتماعی بهره برد.

اسقف گریگور چیفتچیان، خلیفه کل ارامنه آذربایجان هم در این دیدار ضمن تبریک انتصاب استاندار آذربایجان شرقی، گفت: تاریخ صدها ساله ارامنه در منطقه آذربایجان و آثار تاریخی موجود حکایت از همزیستی مسالمت‌آمیز ارامنه با مسلمانان در این دیار دارد.

وی افزود: اگرچه جمعیت ارامنه در آذربایجان شرقی کم است، اما فعالیت‌های متنوعی داشته و در زمینه‌های مختلف صنعت، تولید، تجارت و ورزش فعال هستند.

چیفتچیان از ۱۳ شهید ارمنی دفاع مقدس در آذربایجان‌شرقی یاد کرد و از استاندار برای دیدار با ارامنه استان دعوت کرد.

اعضای شورای خلیفه‌گری ارامنه آذربایجان نیز در این ملاقات حضور داشتند و به طرح دغدغه‌های خود پرداختند.

همچنین خلیفه کل ارامنه آذربایجان در این دیدار، کتیبه سنگی منقش به ذکر شریف «لا اله الا الله محمد رسول الله» از آثار تاریخی در اختیار خلیفه‌گری را به استاندار آذربایجان شرقی اهدا کرد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =