چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ |۱۴ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 22, 2024
امام جمعه تبریز

حوزه/ نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: دانشجوی تمدن ساز در گام دوم انقلاب باید برای رفع مشکلات جامعه کنشگری هدفمندانه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، در دیدار با اعضای تشکل های دانشجویی آذربایجان شرقی با تاکید بر مطالبه گری دانشجویان در مسائل سیاسی و اجتماعی، گفت: مازوت سوزی نیروگاه تبریز، کمبود پرواز به عتبات عالیات و گران بودن بلیط آن، مطالبات کارگران و وضعیت نامناسب حاشیه نشین ها یک مطالبه عمومی است که از تربیون نماز جمعه در این خصوص تذکر داده شده و باید دانشجویان برای رسیدن به هدف مطلوب کنشگری هدفمند داشته باشند.

امام جمعه تبریز با اشاره به مطالبات کارکنان مجموعه های صنعتی تبریز و ادارات و ارگانهای مختلف دولتی و خصوصی افزود: بسیاری از پیگیری های خودم را رسانه ای نمی کنم اما اعتقادم بر این است که برای از میان برداشتن مشکلات باید اقدام جهادی و اساسی انجام داد.

وی با تقبیح نگاه جناحی برای بررسی و ارائه راهکار به مشکلات، ادامه داد: عدم چاره اندیشی درست و حساب شده برای مشکلات موجود در آینده طبعات سختی به همراه خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه جامعه باید دانشجو را خوب بشناسد و زمینه اثرگذاری آنها را در جامعه فراهم کند، گفت : زنگ خطر تغییر ماهیت دانشجویان به صدا درآمده است؛ بخشی از دانشجویان در دانشگاه ها دیگر نه دغدغه سیاسی و اجتماعی دارند و نه به درس خواندن اهمیت قائل هستند بلکه زمان حضور در دانشگاه را به گرفتن مدرک سپری می کنند.

امام جمعه تبریز با بیان ویژگی های دانشجویان جامعه ایرانی - اسلامی گفت : دانشجو باید پرسشگر، مطالبه گر، زمان نگر، اندیشه ورز، هدف دار، آگاه به هویت خود و آشنا به علوم و فنون روز و زبان های رایج باشد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با تاکید بر اینکه دانشجو باید قلمی توانا، سخنی شیوا و بیانی صریح داشته باشد، گفت: در مطالبه گری و پرسشگری اصل ادب بر همه مسائل مقدم است و باید دانشجویان به این مهم توجه و اهتمام ویژه داشته باشند.

وی، پژوهشگری دانشجویان در همه مسائل را مورد تاکید قرار داد و در تشریح وظایف تشکل های دانشجویی از منظر رهبر معظم انقلاب گفت: اعضای تشکل های دانشجویی باید از نظر علمی هم در بالاترین و بهترین سطح از دیگر دانشجویان باشند و همواره در راستای ارتقا سطح و بنیه علمی خود تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حضور فکری در مسائل کشور و حضور فیزیکی در مواقع ضروری، افزایش سطح آگاهی سیاسی، تداوم و توسعه اردوهای جهادی، تقویت گفتمان اصلی انقلاب، پرهیز از اتهام بی جا و جلوگیری از ارتجاع روشنگری فکری را از وظایف تشکل های دانشجویی برشمرد.

در این دیدار ۶ نفر از اعضای تشکل های دانشجویی به بیان نکته نظرات خود پیرامون موضوعات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی پرداختند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha