دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ |۱۷ محرم ۱۴۴۴ | Aug 15, 2022
اهتمام

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: مسیح(ع) نماد اخلاق است و امروز دنیای تکنولوژی زده و بی اخلاق، نیازمند بازخوانی آموزه‌های حضرت مسیح(ع) است.

به گزارش خبرگزاری حوزه از اصفهان، حجت الاسلام حامد اهتمام با تبریک ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) به همه پیروان ادیان جهان به خصوص مسیحیان اظهار داشت: مطمئناً قتل، جنایت و بی اخلاقی‌هایی که به نام مسیحیت و هر دین دیگری در جهان در حال رخ دادن است با آموزه‌های حضرت مسیح (ع) و همه پیامبران فرسنگ‌ها فاصله دارد.

وی گفت: توصیف و منزلتی که در اسلام برای حضرت مسیح (ع) بیان شده است حتی در آئین مسیحیت مورد توجه قرار نگرفته است و تعبیر یکی از علمای اسلام است که اگر تعریف و تمجیدی که قرآن کریم درباره حضرت مسیح (ع) و مادرشان حضرت مریم مقدس (س) را نداشتیم، جهان بشریت به عظمت و قداست ایشان دست نمی‌یافت.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان این که در قرآن کریم، مسیح «کلمه خدا» و «روح خدا» نامیده شده و این تعابیر برای شخص دیگری به کار نرفته است، تصریح کرد: خداوند متعال با بیان اوصاف ارزنده، حضرت مسیح (ع) را به عنوان یکی از اسوه‌های برتر اخلاقی معرفی می‌کند که هر انسان موحدی سزاوار است آن زیبایی‌های اخلاقی را در زندگی خود نهادینه کند.

وی با بیان این که قرآن کریم حضرت مریم (س) را یکی از چهار زن برتر عالم معرفی می‌کند، تصریح کرد: در قرآن بیان شده است که بنی‌اسرائیل به حضرت مریم (س) تهمت زدند که باعث رنجش خاطر ایشان شد و قرآن همواره از پاکی نفس و جسم حضرت مریم (س) یاد می‌کند و عبادت‌های او را به رخ دیگران می‌کشد و متأسفانه نگاه جامعه مدرن به زن با آموزه‌های ادیان هیچ تناسبی ندارد و باید ارزش‌های اخلاقی بازتعریف شود و نیازمند نفس مسیحایی برای بازگشت به اخلاق هستیم.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =