چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ |۲۳ شوال ۱۴۴۳ | May 25, 2022
حضرت آیت‌الله‌علوی گرگانی در دیدار با سردار مؤمنی

حوزه/ حضرت آیت‌الله‌علوی گرگانی گفتند: خانواده‌ها نقش مهم و مؤثری برای آگاهی فرزندان از آسیب‌های مواد مخدر بر عهده‌دارند و باید به آن‌ها گوشزد کنند که مواد مخدر خانمان‌سوز است و همه زندگی را از بین می‌برد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیت‌الله‌علوی گرگانی، امروز در دیدار با سردار مؤمنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر که در دفتر معظم‌له در قم برگزار شد، اظهار داشتند: برخی از موضوعات در اجتماع به‌تنهایی انجام نمی‌شود و نیازمند همکاری دیگران است، موضوع مقابله با مواد مخدر این‌گونه است.

معظم‌له با اشاره به نقش خانواده‌ها در تربیت فرزندان افزودند: خانواده‌ها نقش مهم و مؤثری برای آگاهی فرزندان از آسیب‌های مواد مخدر بر عهده‌دارند و باید به آن‌ها گوشزد کنند که مواد مخدر خانمان‌سوز است و همه زندگی را از بین می‌برد.

ایشان بیان کردند: نوجوانان و جوانان باید مراقب باشند که در رفاقت‌ها از آن‌ها سوءاستفاده نشود و فریب نخورند و گرفتار مواد مخدر نشوند چون آسیب‌های بسیار سختی به همراه دارد.

حضرت آیت الله علوی گرگانی تصریح کردند: باید فرزندان را آگاه کرد که فریب نخورند و گرفتار مواد مخدر نشوند، در امور اجتماعی کارها باید با همت جمعی پیش برود تا به سرانجام و موفقیت برسد.

معظم‌له گفتند: جوانانی که گرفتار مواد مخدر می‌شوند قصد ترک کردن دارند، ولی کار سختی است چون تبدیل به عادت شده و همت و تلاش زیادی نیاز است.

ایشان، با تأکید بر اینکه نسل جوان باید به‌گونه‌ای تربیت شوند که قوه دفاعیه داشته باشند، عنوان کردند: جوانان هیچ‌گاه نباید به سمت مواد مخدر بروند، افرادی که گرفتار مواد مخدر شده ناامید نشوند و با همت مضاعف این مواد خانمان‌سوز را ترک کرده و به جامعه بازگردند.

حضرت آیت الله علوی گرگانی با تأکید بر لزوم آگاهی جوانان نسبت به تبعات مواد مخدر خاطرنشان کردند: موعظه بسیار اثربخش است و بی‌اثر نیست، همان‌گونه که خداوند در قرآن کریم می‌فرماید ای پیامبر (ص) یادآوری کن و حتماً این یادآوری اثر دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =