پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ |۱۱ رجب ۱۴۴۴ | Feb 2, 2023
تصاویر/ نشست خبری بیست و سومین جشنواره استانی تئاتر قم

حوزه/ از هفتم تا یازدهم آذر ماه جاری بخش مسابقه جشنواره تئاتر استان با هشت اثر را خواهیم داشت و هر روز ۲ اثر روی صحنه می رود و در نهایت ۲ اثر مستقیم به جشنواره ملی راه پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، امیرعلی عموزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم امروز در نشست خبری بیست و سومین جشنواره استانی تئاتر قم که در سالن جلسات این اداره کل در قم برگزار شد گفت: با اولین فراخوان جشنواره در گام اول ۴۳ اثر به دبیرخانه رسید، ۲۶ اثر مورد انتخاب هیات بازخوان قرار گرفت و ۱۸ اثر شروع به فعالیت برای شرکت در جشنواره تئاتر کرد و در نهایت به انتخاب هیات انتخاب،هشت اثر مورد انتخاب قرار گرفت و به اجرای عموم رفت.

وی افزود: برای توسعه هنر نمایش قبل از پایان سال ۲ پلاتو نمایش در تالار فرهنگ و هنر قم افتتاح خواهد شد و در گام بعدی در شهرستان های کهک و جعفریه و شهرک پردیسان نیازمند پلاتو هستیم.

عمو زاده خاطرنشان ساخت: از هفتم تا یازدهم آذر ماه جاری بخش مسابقه جشنواره تئاتر استان با هشت اثر را خواهیم داشت و هر روز ۲ اثر روی صحنه می رود و در نهایت ۲ اثر مستقیم به جشنواره ملی راه پیدا خواهد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم ابراز داشت: در بخش نمایش خیابانی برای جشنواره بیست و سوم، از ۹ کار چهار کار انتخاب شد، هم‌چنین در بخش مسابقه نمایش های سه دقیقه ای ۶ کار به روی صحنه می‌رود.

عموزاده ابراز داشت: دبیرخانه این جشنواره اواخر تیرماه در قم شکل گرفت و دبیری آن به اصغر نوبخت از فعالان تئاتر قم سپرده شد و دبیرخانه آن نیز در تالار فرهنگ و هنر قم شکل گرفت.

وی ادامه داد: طی روزهای جشنواره، هر شب از ساعت ۲۱ تا ۲۳ میزبان عرفان پهلوانیان از منتقدان تئاتر برای نقد و بررسی بیشتر کارهای اجرا شده خواهیم بود.

اصغر نوبخت دبیر بیست و سومین جشنواره تئاتر قم نیز در ادامه این نشست خبری گفت: هنرمندان سه سال به خاطر کرونا از کار هنری عقب نشینی کرده بودند و این موضوع به تئاتر قم لطمه زد و باید از هنرمندان قم تقدیر کرد که بعد از این‌چند سال آثار خوبی را به جشنواره آوردند؛ داوران‌ جشنواره نیز سید حسین فدایی حسین، محمود فرهنگ و فرهاد بشارتی هستند و اجراها در سالن تالار فرهنگ و هنر و سالن سبز و سالن شهید آوینی در بلوار جمهوری قم انجام خواهد شد.

نوبخت در پایان سخنان خود افزود: تعداد هشت نمایش از هفتم آذر روی صحنه می رود که ساعت آغاز اجراها ۱۵:۳۰ و ۱۷:۳۰ خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =