پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ |۱۵ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 23, 2024
قاسمی فرزاد

حوزه / قاسمی فرزاد گفت: ترویج فرهنگ اقامه نماز همواره به عنوان تکلیف شرعی سرلوحه امور قرار دارد و از آنچه باید در تقویت و تحکیم بنیان اقامه نماز در سطح جامعه و دستگاه‌های اجرایی انجام شود، دریغ نکرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از همدان، علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان در اولین جلسه‌ شورای اقامه نماز استان در سال‌جاری، با تبریک سال‌روز تشکیل سپاه‌پاسداران انقلاب‌اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره) و شهدای والامقام، اظهار داشت: ترویج فرهنگ اقامه نماز همواره به عنوان تکلیف شرعی سرلوحه امور قرار دارد و از آنچه باید در تقویت و تحکیم بنیان اقامه نماز در سطح جامعه و دستگاه‌های اجرایی انجام شود، دریغ نکرده‌ایم.

وی افزود: آئین نامه‌ای مشتمل بر ۲۶ ماده برای ترویج و تحکیم فرهنگ اقامه نماز برای تمام دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها آماده و تکالیفی برای آنها پیش‌بینی شده است.

استاندار همدان، با اشاره به اینکه به جهت اهمیت نماز در دانشگاه‌ها و مدارس برنامه‌ای به تفصیل بیان شده است، گفت: آموزش‌وپرورش مکلف است از دوران ابتدایی آموزش‌های لازم را برای ترویج فرهنگ نماز اجرا کند.

وی تأکید کرد: سازمان نوسازی و تجهیز مدارس باید برای تأمین و تجهیز نمازخانه‌های مدارس اهتمام ویژه داشته باشد.

قاسمی‌فرزاد، با بیان اینکه اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز مکلف است به مسجد جامع به عنوان گنجینه فرهنگی ملی توجه خاص داشته باشد، یادآور شد: شورای اقامه نماز در شهرستان‌ها برگزار و اقامه نماز جماعت در مدارس باید با اهتمام ویژه فرمانداران و مدیران مربوطه برگزار شود.

انتهای پیام. /

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha