چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ |۱۷ محرم ۱۴۴۶ | Jul 24, 2024
محمد مهدی میرباقری

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری گفت: کسانی که به دنبال سازش با نظام سرمایه داری با اسم رمز تعامل هستند، از استقامت به دعوا تعبیر می‌کنند؛ یعنی به جای ادبیات استقامت و مبارزه، تعبیر دعوا را به کار می‌گیرند؛ ملت ایران استقامت می‌کند و تا ظلم، تحمیل، تجاوز و زورگویی هست، استقامت هم هست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین میرباقری رئیس فرهنگستان علوم اسلامی، عصر امروز در همایش تخصصی "امتداد ابراهیم" که در سال اجتماعات مدرسه عالی دارالشفاء قم برگزار شد با تأکید بر اهمیت انتخابات پیش‌رو، گفت: احتیاج به بازخوانی خط مشی سیاسی شهید رئیسی در تراز ریاست جمهوری است و افرادی که بعد از ایشان می‌آیند بایستی این ظرفیت را ارتقا بخشند و بازگشت به عقب را شاهد نباشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: تکثری که در نیروهای جبهه انقلاب شاهد هستیم می‌تواند در صورت هم افزایی موجب تقویت و ارتقای گفتمان انقلاب اسلامی شود.

وی افزود: دو نگاه در تدبیر و اداره کشور وجود دارد؛ اولی جریانی است که طرفدار پیشرفت اسلامی ایرانی و جریان دیگر نیز طرفدار توسعه هستند؛ یک جریان معتقد به پیوست با نظم جهانی و دیگری معتقد به زوال نظم مستقر است و اینکه ما به جای سازش با آن‌ها بایستی به دنبال مشارکت در نظم آینده باشیم. الآن هم حقیقتاً رقابت میان این دو جریان وجود دارد و اختلاف آن‌ها در عرصه مناسبات بین المللی و ارتباط با جهان دیده می‌شود که یکی ما را به استقامت و پایداری و دیگری به سازش و تسلیم دعوت می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری ادامه داد: کسانی که به دنبال سازش با نظام سرمایه داری با اسم رمز تعامل هستند، از استقامت به دعوا تعبیر می‌کنند؛ یعنی به جای ادبیات استقامت و مبارزه، تعبیر دعوا را به کار می‌گیرند؛ ملت ایران استقامت می‌کند و تا ظلم، تحمیل، تجاوز و زورگویی هست، استقامت هم هست.

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز داشت: دانستن قرآن و نهج البلاغه تا زمانی که آن را تحریف نکنند خوب است؛ وگرنه اگر تحریف شد و مورد سوء استفاده قرار گرفت، دیگر همان اسلام آمریکایی خواهد بود و عمده چالش همین دو قرائت اسلام آمریکایی و اسلام ناب است.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در حوزه اقتصاد بیان داشت: حتماً بایستی طرح‌ها در حوزه اقتصاد علمی و عالمانه باشد، اما نکته بسیار مهم که برخی آقایان خیال می‌کنند صرفاً از طریق ارتباط می‌توان مشکلات را حل کرد و تحریم‌ها همه مشکلات هستند، اما عامل مهم‌تر اسلامی است که طرفدار سرمایه داری غربی، دست ساخته، رفاقتی و حزبی است. با این تفکر عده‌ای سرمایه دار حزبی ساخته شده‌اند و امکانات کشور در اختیار آنهاست که همین قشر باعث شدند که سایر مردم فقیرتر شوند. در دهه نود همزمان با نابودی دهک‌های پایینی، دهک بالای جامعه ثروتشان افزایش پیدا کرده است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • حسن IR ۲۰:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۲
  4 0
  امروزه چین کمونیست با امریکا مراودات تجاری بالای دارد و سالانه میایاردها دلار کالا به انجا صادر می کند اینکار را سازش نمی نامند بلکه روابط تجاری و داد و ستد نام می نهند که انتفاع دو طرفه است
  • موضوع IR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۵
   0 2
   مگر بحث سر تجارت صرف هست؟ بحث بر سر کرنش و استقلال در برابر نظام سزمایه داری است.
  • سینا IR ۱۲:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۶
   1 0
   در قدیم در شهر کاشغر نماز جماعت با شرکت تعداد زیادی نمازگزار برگزار می شد امروزه با مشکلاتی که دولت چین ایجاد کرده تعداد نمازگزاران کاهش یافته و برای مسلمانان خصوصا جوانان و نوجوانان کلاسهای شسنشوی مغزی گداشته اند تا اندیشه های مارکسیستی را جایگزین آموزه های اسلامی کنند بنطرم مسلمانان چین از دیگر مستلمانان مطلوم ترند
  • پاسخ به سینا IR ۱۴:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۶
   0 1
   متاسفانه با حاکمیت کسانی که چندان دغدغه دینی نداشتند مسلمانان در اقصی نقاط دنیا مورد تعرضات مختلفی قرار گرفتند. بایستی در انتخابمان دقت کنیم تا کسی سکان ریاست جمهوری به دست بگیرد که ارتباطات اسلامی را تقویت کند و در جهت فعال تر شدن کنفرانس اسلامی تلاش کند، و همچنین از توان ارتباطی و دیپلماسی برای بهبود وضعیت مسلمانان و ارتقای عزتشان استفاده نماید
 • سلام IR ۰۱:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۴
  1 2
  داد و ستد با کشورهای ملحد موجب توسعه و گسترش افکار مارکسیستی و خداناباوری می باشد لدا حتی المقدور باید از ان اجتناب کرد
  • چگونگی IR ۱۸:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۵
   1 1
   تا كيفيت داد و ستد چگونه باشد، اگر با رعایت شرایط باشد، تاثیر مثبت از این طرف هست نه آن طرف.
  • علیک السلام IR ۰۶:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۶
   12 0
   پس چرا ما با کشوری دارای نظام ملحد کمونیستی بیشترین داد و ستد تجاری را داریم؟!
  • صادق IR ۰۸:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۶
   5 0
   امروزه چین این ازدهای زرد این سرزمین خداناباور دهن گشوده تا ممالک اسلامی و ابراهیمی را ببلعد و موحدان را خوار و ذلیل کند
  • اسلام در چین IR ۱۰:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۶
   0 0
   پیشینه ورود اسلام به چین به پیش از ۶۵۰ میلادی بازمی‌گردد، گفته می‌شود که سعد بن ابی وقاص صحابه پیامبر اسلام، سفرایی را به سوی امپراتور گائوتسونگ[۱] فرستاد. آنچه مهم است اینکه شکل‌گیری تیره‌های قومی مسلمان در چین به زمان یورش مغولان بازمی‌گردد. نتیجه ورود اسلام به چین جمعیتی حدود ۶۰ میلیون مسلمان در چین است که بیشتر آن‌ها در استان‌های سین کیانگ (شین جیانگ)، گانسو، نینگشیا و چینگهای زندگی می‌کنند. اویغورها و مردم هوئی دو قوم عمده مسلمان در چین هستند. خویی‌زو یا هوئی قوم مسلمان ایرانی‌تبار هستند که حدود ۵۰۰ سال پیش برای ترویج دین اسلام به چین رفتند، با قوم خَن (مردم هان) ادغام شدند و در آن جا ماندگار شدند.[۲]
  • تعداد مسلمان در آمریکا IR ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۶
   0 0
   اسلام در آمریکا به بررسی تاریخچه و زندگی حدود ۲ تا ۳ میلیون مسلمان در آمریکا می‌پردازد.[۲] البته این درحالیست که برخی منابع دیگر این تخمین‌ها را مردود دانسته‌اند[۳] و تعداد مسلمانان آمریکا را بین ۴ تا ۶ میلیون،[۴][۵] ۵ الی ۷ میلیون،[۶] ۷ تا ۸ میلیون،[۷][۸] و حتی بین ۳ تا ۹ میلیون نفر[۹] برآورد کرده‌اند. باراک اوباما در سخنرانی خود در سال ۲۰۰۹ این تعداد را هفت میلیون نفر ذکر کرد.[۱۰]
  • پذیرش بیشتر IR ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۶
   0 0
   تعداد مسلمانان در چین و آمریکا را ملاحظه کنید، کدام بیشتر هست؟ اصلا قابل مقایسه اند؟ در چین کمونیست رشد اسلام به مراتب بیشتر از آمریکای مسیحی بوده است یعنی پذیرش اسلام برای چینی ها خیلی بیشتر از آمریکایی ها دیده می شود.
 • حسن IR ۱۳:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۶
  169 0
  امروزه چین خریدار نفت ایران با بیست سی درصد و شاید بیشتر تخفبف است در عوض جنس و کالا به ایران صادر می کند به همین خاطر اجناس بازار غالبا چینی است.امید است دولت بعدی این توان را داشته باشد تا تجارت ایران را با تمام کشورها برقرار کند
  • همه IR ۲۱:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۶
   0 173
   تجارت با همه داریم، کالای چینی به خاطر ارزانی کجا نیست؟ یادتون رفته آمریکای مدعی بازار آزاد در رقابت بازاری، عقبگرد کرد و بر کالاهای چینی تعرفه وضع کرد؟ اروپا رو هم برداشته. وفور کالای چینی در همه جاست. اما فروش نفت، اصلا نتوانیم بفروشیم یا بتوانیم ارزان تر بفروشیم کدام؟ بعضی هم نمی فروختند ولی عوضش،مدام می رفتند سراغ صندوق ذخیره ارزی آخرش هم که چقدر بدهکاری روی دست رئیسی جا گذاشتند و ... الآن می بینند وضعیت مالی پولی بهبود پیدا کرده هم طمع کردند
  • رسول IR ۰۱:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۷
   2 0
   البته کالاهای ساخت چین چند درجه دارد که متاسفانه نوع غیر مرغوب انرا به ایران صادر می کنند
  • پاسخ به رسول IR ۱۱:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۹
   0 0
   صحیح می فرمایید. عیب از واردکنندگان هست، البته اگر دولت استاندارد بگذارد برای واردات ممکن است اوضاع متفاوت شود.
 • سینا IR ۰۱:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۷
  1 0
  کلا باید دید مصرف کالاهای چینی که در سرزمین الحاد و توسط خداناباوران تولید می شود شرعا چه حالتی دارد؟و این کمک به توسعه و پیشرفت بلاد مشرکین نیست؟
  • تبلیغ ضمنی IR ۲۳:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۷
   0 0
   طبعا مبادله برای طرفین منفعت دارد. و برای مومنین می تواند امکان تبلیغ ضمنی اسلام و تشیع را هم فراهم آورد.
 • سینا IR ۰۸:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۷
  1 0
  امروزه در کشورهای اسلامی منطقه که قدم می زنیم شرکت ها مراکز بنیادها موسسات رستوران ها هتل ها مراکز تفریحی و...در اشعال چینی هاست که مشعول کار و فعالیتند و مسلمانان دست بسته نظاره گر این ملحدان خدا نابا ورند.براستی چرا مسلمانان به چنین روزی رسیده اند؟
  • رسول IR ۱۳:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۷
   1 0
   باید روابط تجاری و سیاسی را با ممالک کمونیستی قطع کرد تا بیش از این قدرت نگیرند
  • آشکار IR ۲۳:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۷
   0 0
   حكم بيع و شراء با كفار روشن است. چرا از پیش خودمان فتوی می دهیم؟ این ابی العوجا که بود؟ چه باوری داشت؟ چرا امام معصوم با وی مناظره می کرد؟ چرا از داد و ستد با او نهی نفرمود؟
 • رسول IR ۰۷:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۹
  1 0
  گرایش به شرق و دخیل بستن به کشورهایی همچون کره شمالی و چین و....اینده خوبی در پی ندارد
  • هیچکدام IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۹
   0 0
   نه شرقی و نه غربی. گرایش فقط به خدا. اما روابط اقتصادی با همه رابطه پذیرانی که متکبرانه برخورد نکنند. خواه شرقی و خواه غربی. ما الآن فقط با شبطان بزرگ رابطه نداریم و بس.
  • سینا IR ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۹
   1 0
   سالهاست که طشت رسوایی کمونیسم و الحاد به زمین افتاده و امکان احیا ندارد