سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ |۶ شعبان ۱۴۴۱ | Mar 31, 2020
حجت الاسلام والمسلمین سعیدی

حوزه/ تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها گفت: غدیر یک خط و جریان تا قیامت است و منحصر به بیعت با ولایت حضرت علی علیه السلام نیست بلکه تا قیامت ادامه دارد و روز غدیر روز بیعت با تمامی ائمه معصومین(ع) است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی به مناسبت میلاد امام هادی علیه السلام و فرارسیدن عید غدیر در مراسم عمامه گزاری جمعی از طلاب جامعه آل البیت العالیمه گفت: امام هادی علیه السلام علاوه بر میراث های فرهنگی عظمیمی که از خود به جای گذاشتند، زیارت جامعه کبیره که یک موسوعه و مجموعه ای برای شناخت امام و زیارت غدیریه از میراث های برجسته ایشان است که امروزه به دست ما رسیده است.

امام جمعه قم افزود: خود اهل بیت(ع) بهترین کسانی هستند که معارف خودشان را به زیبایی بیان فرموده اند  و باید با این معارف آشنا شد تا خط مستقیم گم نشود.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها خاطر نشان کرد: خداوند در مواردی انسان را از منّت گذاشتن منع کرده که منت گذاشتن در حوزه اخلاق یکی از ممنوعات است اما در بعضی موارد هم این ممنوعیت تخصیص خورده و خود خدا بر انسان ها به واسطه بعضی نعمات مثل نعمت رسالت، بعثت انبیاء و… منت گذاشته است.

وی اظهار داشت: خداوند در یوم الغدیر بین رسالت و امامت پیوند و اتصال ناگسستنی برقرار کرد و این هم نعمت بسیار بزرگی که خداوند بر انسان ها منت گذاشته است.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی اضافه کرد: نبی گرامی اسلام در روز غدیر از حضرت علیه السلام تا امام مهدی (عج) را معرفی کردند  و خواستار  بیعت با تمامی ائمه معصومین شدند و به عبارت دیگر غدیر یک خط و جریانی تا قیامت است و منحصر به بیعت با ولایت حضرت علی علیه السلام نیست بلکه تا قیامت ادامه دارد و روز غدیر روز بیعت با تمامی ائمه معصومین(ع) است.

وی در ادامه بیان داشت: نعمت رسالت و امامت ابعاد مختلفی دارد که یکی از آن ها هدایت و نجات انسان ها از ضلالت و انحراف است و اهل بیت(ع) در احیای معنوی بشریت نقش مهمی دارند و نفوس مستعده را به سمت خداوند هدایت می کنند.

امام جمعه قم با اشاره به عمامه گزاری جمعی از طلاب افزود: شایسته است که طلاب محترم شکر گزار لباس روحانیت باشند و قدردان این نعمت بوده و رسالت خود را به نحو احسن انجام بدهند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی خاطر نشان کرد: تهذیب نفس، توسل به اهل بیت(ع)، تحصیل، تبلیغ دین و معارف الهی از وظایف اصلی یک طلبه است تا بتواند از این طریق دل ها را به سمت دین جذب نماید.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =