سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ |۶ شعبان ۱۴۴۱ | Mar 31, 2020
حرم رضوی

حوزه/ در راستای اجرای طرح نوروزی «به رسم امام» طرح استقبال و بدرقه زائران با نام «باب الرضا(علیه السلام)» در شش شهر مهم و بزرگ کشور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد، طرح «باب الرضا(علیه السلام)» به منظور ارتباط با زائران حضرت رضا(ع) در پایانه‌های راه‌آهن، ترمینال و فرودگاه شش شهر منتخب کشور برگزار شده است.

این طرح در راستای تکریم و تعالی زیارت زائران از مبدأ تا مبدأ در ابعاد و جنبه‌های مختلف مادی و معنوی برنامه ریزی و اجرا شده است.

موسسه جوانان آستان قدس رضوی با مشارکت شبکه تشکلهای جوانان رضوی شهرهای تهران، تبریز، یزد، اصفهان، بندرعباس و اهواز در مبادی ورودی شهر اعم از ترمینال، راهآهن و فرودگاه، غرفه ها و جایگاهی برای ارائه خدمات فرهنگی تعبیه کرده و برنامه های معارفی و رضوی در آن‌ها اجرا می شود.

ارائه خدمات فرهنگي به زائران از مبدا تا مبدا، برگزاری برنامه ها با محوریت حرم مطهر رضوی و آماده سازی و بدرقه زائرین برای زیارت با معرفت حضرت با بيان جایگاه، آداب و احکام زیارت، توجه ویژه به مناسبت های مذهبي ایام نوروز در برگزاری برنامه ها، بهره مندی از نظرات، ابتکارات و برنامه های پيشنهادی فرهيختگان استان، ارائه محصولات محتوایي به زائرین برای استفاده در طول سفر، معرفي برنامه های فرهنگي آستان قدس رضوی در مبدا برای آشنایي و بهره مندی زائران از این برنامه ها در طول مدت سفر، ارائه مشاوره و برنامه برای مدیریت اوقات زائران در طول سفر، توجه ویژه به مخاطبان کودک، نوجوان و جوان در برنامه ها از جمله محتویات برنامه های این غرفه هاست.

همچنین در این طرح برای ایجاد زمينه خدمتگزاری برای خادمياران و مشارکت از ظرفيت های وقف و نذر مردمي در برگزاری برنامه ها استفاده می شود.

در این طرح غرفه‌هایی با محوریت حضرت رضا(ع) طرحی شده است که از آن جمله می‌توان به غرفه پاسخگویی برای استقرار مبلغان و پاسخگویی به سؤالات شرعی، مشاوره زیارت، بیان احکام سفر زیارتی، غرفه کودکان برای اجرای مسابقات ویژه کودکان با محوریت زیارت، حضور مبلغان ویژه کودک و نوجوان، ویژه برنامه های دخترانه، جنگ های کودکانه، غرفه ارائه خدمات و محصولات فرهنگی برای عرضه محصولات فرهنگی و کتب به نشر، ارائه ظرفیت های فرهنگی آستان قدس و مشهد مقدس با اولویت مدیریت بهینه اوقات سفر زائران طراحی و اجرا شده است.

همچنین برگزاری نماز جماعت و بیان احکام و نکاتی در مورد آیین خانواده و اجرای مراسم در زمان های حضور حداکثری مسافران با جایگاه با محوریت توسل به آستان حضرت و مناسبت های ایام نوروز از جمله برنامه های دیگر این طرح است.

طرح «باب الرضا(علیه السلام)» از 27 اسفند لغایت 11 فروردین در مبادی ورودی شش شهر منتخب اجرا می شود.

دفاتر نمایندگي و دبيران کميته های فرهنگي هر شهر مجریان اصلی اجرای این طرح در شهرهای خود هستند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =