چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ |۱۴ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 8, 2020
وره آموزشی طلاب وظیفه در آموزش و پرورش

حوزه/ دوره آموزشی طلاب وظیفه در آموزش و پرورش خوزستان با حضور مسئولین حوزه و آموزش و پرورش از ۲۷ مرداد به مدت یک هفته آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه به نقل از دبیر خانه ستاد همکاری ها، دوره آموزشی طلاب وظیفه در آموزش و پرورش خوزستان، با همکاری مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی حوزه های علمیه، ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش و اداره کل خوزستان در حال برگزاری است. 

طلاب وظیفه در این دوره مفاهیم و مطالبی چون آشنایی با اهداف دوره های تحصیلی و مرور کتاب های درسی، آشنایی با شرح وظایف و ماموریت های حوزه پرورشی ، آشنایی با آیین نامه اجرایی مدارس و نیز فضای مجازی آسیب ها و فرصت ها را خواهند آموخت .

نحوه پاسخ گویی به سؤالات و شبهات دانش آموزان، آشنایی با روانشناسی کودک و نوجوان، آشنایی با سند تحول بنیادین و... از دیگر مطالب دوره آموزشی سرباز طلبه در آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در این دوره آموزشی، گفت: تربیت دانش‌آموزانی اندیشه ورز، تمدن ساز و تاریخ ساز با استفاده از راهبرد الگوپذیری مهمترین غایت نظام تعلیم و تربیت کشور است.

تقی زاده با بیان اینکه مهمترین اولویت مجموعه تعلیم و تربیت خوزستان نگاه ویژه به جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل است، گفت ؛ توجه به بهداشت مدارس دختران از مهمترین راهبردهای برنامه توسعه آموزش و پرورش خوزستان در حوزه دختران است

نایب رئیس کمیته همکاری های خوزستان  با برشمردن ویژگی های دانش آموز ایده آل در نظام تعلیم و تربیت اسلامی، خاطرنشان کرد: پرورش دانش آموز دارای شخصیتی صبور، مطالبه گر، اندیشه ورز، منتقد، انتقادپذیر و پژوهشگر هدف نهایی آموزش و پرورش کشور است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: تربیت دانش آموز بر اساس معیارهای اسلامی تنها با زمینه سازی برای انتقال مواریث تاریخی، اسلامی و اجتماعی از نسلی به نسل دیگر و از جامعه ای به جامعه دیگر محقق می شود.

تقی زاده با اظهار اینکه آموزش ساده ترین مفاهیم زندگی اجتماعی بر اساس منابع دینی و ملی به نوآموزان پیش دبستانی راهبرد اصلی مجموعه تعلیم و تربیت خوزستان است، گفت؛ با اجباری شدن دوره پیش دبستانی در خوزستان این بستر مهیا شد تا دانش آموزان یک سال زودتر با مفاهیمی مثل محبت، دوستی، رفاقت، وحدت، همدلی و هماهنگی آشنا شوند.

وی در پایان یادآور شد: بزرگترین رسالت و مسئولیت هر جامعه تربیت و توانمندسازی نیروی انسانی آن جامعه است که این مهم تنها با تلاش معلمان دلسوز و توانمند محقق خواهد شد.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =