چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ | Sep 30, 2020
مرحوم حجت الاسلام تولایی

حوزه/ مسئله طلبه مضروب مشهدی حجت الاسلام محمد تولایی، به جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی کشیده شد و نایب رئیس مجلس و نماینده مشهد خواستار توضیح مسئولان ذیربط امنیتی و درمانی شدند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در نشست علنی امروز(چهارشنبه، 4 مهر ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی، اظهار داشت: کمتر از 20 روز گذشته طلبه جوانی در مشهد در حادثه تروریستی مورد  ضرب و جرح قرار گرفت، با توجه به نحوه قتل این طلبه لازم می‌دانم به این موضوع تذکر دهم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اولین بار نیست که در کشور و مشهد چنین اتفاقی رخ  می‌دهد، گفت: 8 ماه پیش حدود ساعت 2 بعد از ظهر با چاقو به یکی از طلبه‌ها حمله شده است، اما نکته اینجاست که موضوع درمان این افراد به صورت جدی رسیدگی شود.

وی ادامه داد: زمانی که به طلبه مذکور حمله شد بیمارستان اعلام کرد جراحت جدی به او وارد نشده، اما چند روز بعد فرد به کما رفته و مشخص شد چاقو 3 سانت وارد قلب او شده بود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اهمیت مسائل امنیتی بیان داشت: امروز مهمترین مسئله کشور امنیت است که به واسطه برخی افراد به آن لطمه وارد می‌شود، لازم است دستگاه‌های امنیتی به این مورد توجه بیشتری داشته باشند البته شاهد بودیم وقتی خانمی از مشهد پیامک زد دستگاه‌های امنیتی ورود کردند، اما زمانی که در روز روشن به طلبه‌ای چاقو وارد می‌شود با گذشت 20  روز هنوز هیچ‌ دستگاه امنیتی اظهارنظر نکرده است.

مطهری: تاکنون هیچ توضیح روشنی ارائه نشده است

علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را بر عهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: شکی در مظلومیت این طلبه وجود ندارد، بر اساس اطلاعاتی که کسب کردم بیمارستان در انجام عمل‌ها دقت لازم را نداشته است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ظاهراً این طلبه رفتنی نبود، اما تاکنون هیچ توضیح روشنی ارائه نشده است که قاتل چه کسی بوده و مسئولان باید در این زمینه توضیح دهند.

انتهای پیام

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8