جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ | Mar 5, 2021
حجت الاسلام حمید افتخاری امام جمعه صالح آباد

حوزه/حجت الاسلام افتخاری گفت: شیعه و سنی و حتی بقیه ادیان نیز در این ایام در مسیر کربلا و نجف با عشق و شور بسیاری حضور داشتند و همه با هم این وحدت عظیم را تشکیل می دهند.

حجت الاسلام حمید افتخاری امام جمعه صالح آباد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در همدان، زیارت اربعین را  یکی از مهم ترین زیارت ها عنوان کرد و اظهار داشت: زیارت اربعین آنقدر مهم است یکی از نشانه های شناخت مومن معرفی شده است.

وی افزود: نزد ائمه اطهار نیز این زیارت دارای جایگاه بالایی است که این اهمیت را می توان از فرمایشات و سفارشات این بزرگواران دریافت.

حجت الاسلام افتخاری با اشاره به سیره علما در گذشته تصریح کرد: در سیره بزرگان دین هم به زیارت اربعین بسیار سفارش شده است و نه تنها خودشان در این زیارت شرکت می کردند بلکه مردم را به حضور در این راهپیمایی و زیارت تشویق می کردند.

وی به لزوم استفاده از ظرفیت های اربعین تاکید کرد و گفت: یکی از ظرفیت های عظیم راهپیمایی اربعین ایجاد وحدت بین فرق و مذاهب مختلف است.

این استاد حوزه ادامه داد: شیعه و سنی و حتی بقیه ادیان نیز در این ایام در مسیر کربلا و نجف با عشق و شور بسیاری حضور  داشند و همه با هم این وحدت عظیم را تشکیل می دهند.

وی خاطر نشان کرد: الفت و دوستی ایجاد شده در راهپیمایی اربعین بهترین فرصت برای شناساندن شیعه و تفکر شیعی به جهان است و باید از این موقعیت ممتاز بهترین بهره را برد.

امام جمعه صالح آباد دلیل سکوت خبری رسانه های غربی را ترس آن ها از وحدت مسلمانان معرفی کرد و گفت: این ظرفیت وجود دارد که با استفاده از رسانه های موجود صدای لبیک یا حسین مسلمانان را جهانی کنیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8