دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 21, 2020
نقدونظر

حوزه/ نودوسومین شماره فصلنامه علمی ـ پژوهشی نقدونظر به همت پژوهشکده فلسفه و کلام و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری«حوزه» نودوسومین شماره فصلنامه علمی ـ پژوهشی «نقدونظر» مربوط به بهار ۱۳۹۸منتشر و مقالات این شماره بر روی سامانه این نشریه به آدرس http:jpt.isca.ac.ir نمایه شد.

«امتداد جریان کلامی هشام بن حکم در بصره، جریانی نویافته در تاریخ تفکر امامیه نخستین» نوشته محمدتقی سبحانی و سیداکبر موسوی تنیانی؛ «بررسی نقش جبرئیل در نزول لفظی وحی از منظر عرفان اسلامی» اثر اصغر آقایی، حسین اترک و محسن جاهد و «غزّالی در کشاکش وحدت و تشخّص» به قلم حسین وفاپور از جمله مقالات این شماره است.

همچنین «چگونگی پیوند اخلاق با دین در فلسفه استعلایی کانت» نوشته حبیب‌الله کاظم‌خانی؛ «نقش هستی‌شناسی شهودی، ساختمندی و تمثیل در تخیل خلاق علمی» نوشته احمد عبادی و عمار اسحاق؛ «نقد و تحلیل نظریۀ ساخت‌شكنی دریدا در فهم متون» اثر محمد آهی و محمد طاهری؛ «بررسی انتقادی صورت‌بندی مادی‌انگارانۀ ‌«بیکر» از زندگی پس از مرگ» به قلم طاهره احمدی بهاران و مهدی غیاثوند از دیگر مطالبی است که در این شماره منتشر شده است.

۳۱۳/۶۰

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8