شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ | Jul 11, 2020
ماهواره

حوزه/ حسینی با اشاره به اینکه ضریب نفوذ ماهواره در خانواده های ایرانی نگران کننده است، گفت: متاسفانه آمارهای موجود نشان می دهد که بیشتر خانواده های ایرانی از شبکه های ماهواره ای استفاده می کنند و این امر به معضلی فرهنگی برای جامعه تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در استان کردستان، سیده السادات حسینی؛  از فعالان بسیج خواهران عصر امروز در نشست تخصصی «نقش مخرب ماهواره» که در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: دشمن برای ضربه زدن به بنیان خانواده ایرانی هر راهی را استفاده و آزمایش می کند.

این فعال بسیج خواهران ادامه داد: امروز هم فضای مجازی و سایبری به جایگاه تاخت و تاز دشمنان تبدیل شده است و با این کار برنامه های اعتقادی و البته الحادی خود را وارد اذهان جوانان و نوجوانان این مملکت می کنند.

حسینی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه ضریب نفوذ ماهواره در خانواده های ایرانی نگران کننده است، گفت: متاسفانه آمارهای موجود نشان می دهد که بیشتر خانواده های ایرانی از شبکه های ماهواره ای استفاده می کنند و این امر به معضلی فرهنگی برای جامعه تبدیل شده است.

وی علت این فراگیری را کم کاری های فرهنگی در داخل کشور عنوان نمود و بیان داشت: در بعد فرهنگی، سینما و... چه کارهای مهمی ما انجام داده ایم؟! به نظر شما کشش مردم به سمت استفاده از ماهواره دلیل کم کاری نهادهای فرهنگی و حتی خود ما نیست؟!.

این فعال حوزه بسیح و رسانه با اشاره به اینکه باید برنامه ای مدون و البته عملی برای کاهش ضریب نفوذ ماهواره در جامعه تدوین کنیم، گفت: برگزاری نشست ها، جلسات و همایش های بی نتیجه و بدون خروجی در بحث ماهواره نه تنها تاثیری در این رویه نخواهد داشت، بلکه هزینه هایی هم برای ما به دنبال دارد.

وی کم رنگ شدن سنت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را یکی از علل استفاده از شبکه های ماهواره ای عنوان کرد و اظهار داشت: صدها شبکه فارسی زبان در آن سوی مرزها مغز و فکر جوانان و سرمایه های مملکت را هدف قرار گرفته اند. آیا تا کنون از خودمان نپرسیده ایم که علت وجود این همه شبکه های ماهواره ای فارسی زبان چیست؟!.

حسینی ورود ماهواره به بنیان خانواده را مترادف با خروج معنویات دانست و افزود: برنامه های ماهواره ای به طریقی ساخته و پرداخته شده اند که به صورت ناخودآگاه ذهن مخاطب را شستشو و استحاله فرهنگی می کند بدون آنکه فرد ببیننده متوجه آن شود.

این فعال حوزه بسیج و رسانه ادامه داد: ماهواره، شبکه های مجازی، اینترنت و... امروز ابزار جنگ فرهنگی دشمن هستند و خطرات آنها هم بیشتر و هم ماندگارتر از جنگ و تهاجم نظامی است.

حسینی در پایان سخنان خود از متولیان و فعالان فرهنگی خواست که با تشکیل کارگروه های تخصصی، ضریب نفوذ ماهواره و فضای مجازی در بین خانواده ها به ویژه جوانان را به صورت عملی پایین بیاورند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8