چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ | Oct 21, 2020
آیت الله العظمی وحید خراسانی

حوزه /حضرت آیت الله وحید خراسانی گفتند: بر خود لازم می‌بینم از زحمات تمام هیئات در ایام عزاداری سیدالشهداء علیه‌السلام تقدیر و تشکر کنم.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، متن بیانات حضرت آیت الله  وحید خراسانی  به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه در ابتدای درس خارج فقه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اولا درس اهم تمام امور است. این مذهب یادگار زحمات بزرگانی است که رنج آنها در ادامۀ مکتب لا یعد و لا یحصی.

شیخ الطائفه موسس این اساس، شیخ مفید، شیخ صدوق، این بزرگان چه کردند؟! ما چه کردیم؟ ما سراپا قصور و تقصیریم.

آنها در راه خدا جهاد نمودند. شهید اول، هفت روز لمعه را در محبس نوشت. از طهارت تا دیات. شهید ثانی بر کلمات شهید اول تعلیقه زد؛ شد الروضة البهیه.

این فقاهت آنها ،آن هم زهد و تقوا. علی ای حالٍ "فاعتبروا یا اولی الابصار". دنیا صراط عبرت است. "الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا".

وظیفه اهل علم در این زمان خطیر، دو مطلب است. مطلب اول  تفقه در دین، مطلب دوم  انذار قوم.

اگر این دو مطلب تمام بشود، مقام لایدرک و لایوصف.

حدیث معتبر است در قیامت، جمعی بی حساب وارد بهشت می‌شوند. همه متحیرند؛ این ها کیستند؟! خطاب می‌رسد این‌ها کسانی هستند که در زمان غیبت ولی عصر علیه‌السلام، ایتام آل محمد را از  شبهات نجات دادند.

لذا وظیفه مهم در این زمان دو امر است. اول  تفقه در دین، دوم  تبلیغ.

نتیجه این است که این دو، نتیجه بعثت تمام انبیاء و وصایت جمیع اوصیاست.

  ایشان در پایان درس با توجه به حضور پرشور جوانان در ایام  تاسوعا و عاشورای حسینی فرمودند: بر خود لازم می‌بینم از زحمات تمام  هیئات در ایام عزاداری سیدالشهداء علیه‌السلام تقدیر و تشکر کنم.

معظم له در ادامه گفتند: اقامه عزای امام حسین علیه السلام از افضل قربات است. همه این جوان‌هایی که در این راه قدم برمی‌دارند، مشمول عنایات خاصّه خود حضرت سیدالشهداء علیه السلام هستند. و اجر آنها حساب ندارد. «نفس المهموم لظلمنا تسبیح»، نفس بی اختیارِ عزادارِ سیدالشهداء‌ علیه السلام، سبحان اللهِ همۀ انبیاء و مرسلین است.

«نفس المهموم لظلمنا تسبیح و هَمُه لنا عبادة» این عزاداران روز قیامت در درجات اعلی با خود سیدالشهداء علیه‌السلام محشور می شوند.

خدا ان شاء الله همه را موفق بدارد که هر سال بیشتر  و با شکوه تر  این امر اقامه شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

  • معصومه IR ۰۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
    1 0
    میخوام جزطلاب باشم
  • سید IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
    0 0
    سلام علیکم حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی سال گذشته هم درس نداشته اند و امسال هم هنوز درس را شروع نکرده اند، این خبر را بر چه اساسی منتشر کرده اید
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8