پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ | Oct 29, 2020
حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب

حوزه/ علامه سید جعفر عاملی از هیچ کوششی در دفاع از انقلاب و نظامی که امام خمینی رهبر و پایه گذارش بود، دریغ نکرد. او دفاع از مولود انقلاب اسلامی در لبنان، یعنی مقاومت اسلامی را وظیفه خود می دانست.

به گزارش خبرگزاری حوزه، به مناسبت ارتحال عالم عامل علامه سید جعفر مرتضی عاملی، حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب پیام تسلیتی صادر کرد.

متن پیام رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب به این شرح است:

                              بسم الله الرحمن الرحیم

                              انا لله و انا الیه راجعون

سرانجام، پس از عمری تحقیق و تالیف و در پی تحمل دوران طولانیِ بیماری، روح بلند مورخ پرآوازه ی جهان تشیع، علامه سید جعفر مرتضی عاملی از خاک به افلاک پر کشید و در آستانه ی رحلت پیامبر اعظم با توشه عظیم "الصحیح من سیرة النبی الأعظم" مهمان اجداد طاهر و اولیای معصومش گردید.

او که عمرش را یکسره وقف تحقیق در تاریخ اسلام و سیره پیامبر و امامان معصوم علیه و علیهم السلام کرده بود، درکنار پژوهش و نگارش، دلمشغول تحولات سیاسی جهان اسلام نیز بود و از هیچ کوششی در دفاع از انقلاب و نظامی که امام خمینی رهبر و پایه گذارش بود،  دریغ نکرد. او دفاع از مولود انقلاب اسلامی در لبنان، یعنی مقاومت اسلامی را وظیفه خود می دانست.

اینجانب که توفیق چند دهه آشنایی و انس با آن یگانه دوران را داشتم،  ارتحال این عالم عامل را که بی تردید، ثلمه ای پرناشدنی در بنیان علم و دین، بر جا نهاد، به صاحب الامر عجل الله تعالی فرجه الشریف و به مقام معظم رهبری، مراجع تقلید، حوزه های علمیه و همه شیعیان جهان، به ویژه هموطنانش در لبنان تسلیت عرض گفته، برای بازماندگانش،  به ویژه، برادر مکرمش، آیت الله مرتضی مرتضی و فرزندان برومندش صبر و اجر، و برای آن فقید سعید، رضوان الهی و درجات عالی را در بهشت برین، آرزو می کنم.

         سید ابوالحسن نواب

        رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8