شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ | Oct 24, 2020
آیت الله امامی کاشانی در نمازجمعه تهران

امام جمعه موقت تهران با اشاره به فشارها به شیخ ابراهیم زکزاکی، خواستار تلاش کشورهای اسلامی برای آزادی این روحانی مجاهد شد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، آیت‌الله محمّد امامی کاشانی در خطبه‌های نمازجمعه امروز (29 آذرماه) تهران که در مصلی امام‌خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به حکمت ۴۱۵ نهج‌البلاغه «خواب، عزم‌ها را می‌شکند و تصمیم‌های زمان را از بین می‌برد»، گفت: اگر فردی، سستی و بی‌حالی کند و بی‌نظم و بی‌برنامه باشد، نتیجه این می‌شود که برنامه‌های او به‌هم می‌ریزد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امروز دنیای استکبار، برای کشورهای اسلامی و ایران برنامه‌های زیادی طراحی کرده است، اظهار کرد: آن‌ها اتاق فکر دارند که با اقتصاد کشور، فرهنگ جوانان و سیاست ما چه کنند.

وی ادامه داد: ما در برابر این برنامه‌ریزی دشمن، چه می‌کنیم؟ خواب هستیم یا بیدار؟ آدمی که خواب است، دنیا را نمی‌بیند و برنامه‌های دشمن را نمی‌فهمد. آدمی که خواب است، بلند نمی‌شود راه بیفتد. زمان، زمانی است که باید بیدار بود.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: مدیران در هر پایه‌ای باید بیدار باشند. چگونه باید نظارت کرد؟ چگونه تولید و صادر کرد؟، چگونه جلوی وادرات و قاچاق را گرفت؟؛ همه این‌ها نیاز به بیداری و برنامه‌ریزی دارد. اینکه رهبر معظّم انقلاب، کراراً تأکید می‌کنند روی پای خودتان بایستید و فرض کنید تحریم‌ها پابرجا خواهد بود، باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: ملتی مقاوم با این همه جوان فرهیخته و فعّال و وجود افراد سرمایه‌دار، چه باید بکند. این همه سرمایه در دست ماست. اگر امروز به وظیفه خود عمل نکنیم، کلام امام علی(ع) درباره ما صادق خواهد بود.

آیت الله امامی کاشانی اظهار کرد: باید ببینیم دنیای جنایت و استعمار، چه برنامه‌ای دارد و ملت بایستند و همه باید در این مسیر با هم باشیم.

وی در ادامه با اشاره به سالروز ولادت حضرت عیسی مسیح(ع)، گفت: مردم آمریکا اگر واقعاً حضرت مسیح(ع) را قبول دارند باید دست رد به سینه حاکم نالایق آمریکا بزنند.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: مردم آمریکا بدانند اگر ترامپ نالایق و جاهل رأی بیاورد در تمام خون‌هایی که می‌ریزد شریک خواهند بود.

عضو خبرگان رهبری در ادامه، با اشاره به فشارها به شیخ ابراهیم زکزاکی، خواستار تلاش کشورهای اسلامی برای آزادی این روحانی مجاهد شد.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله شهید دکتر مفتح، وی را منادی وحدت حوزه و دانشگاه دانست و گفت: برای مقام ایشان در پیشگاه خدا علو بالاتری را مسئلت می‌کنیم.

آیت الله امامی کاشانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیات قرآن و احادیث‌ اهل‌بیت(علیهم‌السلام)، زمین را به‌عنوان یکی از ثبت‌کننده‌های اعمال انسان‌ها دانست و گفت: اینکه پول خود را چگونه خرج کنیم، چه در راه خدا و چه در راه گناه، زمین آن را ثبت می‌کند.

وی ادامه داد: اگر سرمایه‌های خود را در راه تولید کشور خرج کردیم و برای ایجاد اشتغال، کارخانه‌ به راه انداختیم و نگفتیم اینجا هزینه‌اش زیاد است و سود ما کم، پس کارگرها را کم کنیم و کارخانه را ببندیم، بدانید که همه این تصمیم‌ها توسط زمین ثبت می‌شود و تنها این ملائکه نیستند که از اعمال ما خبر می‌دهند، بلکه زمین هم فریاد خواهد کشید.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه از امام‌ صادق(ع) سؤال می‌شود که «فرَج» چه زمان رخ خواهد داد؟ گفت: ایشان می‌فرماید وقتی حکومت‌های بنی عباس با مشکل روبرو شوند و حاکمان آن‌ها ضعیف شوند، دیگران به این حکومت‌ها طمع خواهند کرد به نحوی که تا پیش از آن ‌نمی‌توانستند چنین کنند. در چنین شرایطی، عرب، عنان را پاره می‌کند و دیگر به دنبال دولت‌های تکفیری نخواهند رفت. در این وقت است که صاحب این امر یعنی مهدی موعود(عج) از مدینه حرکت خواهد کرد، با نشانه‌هایی از پیغمبر(ص) که عمامه و زره و شمشیر ایشان است می‌گوید «انا بقیة الله فی الارضه».

وی ادامه داد: منظور از حکومت‌های بنی‌عباس، همین حکومت تکفیری و وهابی است. منظور از طمع به این حکومت‌ها نیز طمعی است که آمریکا همیشه به جهان اسلام دارد و در ایران هم شاه، عامل آن بود، ناشی از همین طمع است که آن‌ها داعش را درست می‌کنند. این که در عراق رژیم تکفیری صدام تکفیری را به هم ریختند، یکی دیگر از نشانه‌هایی است که در حدیث امام صادق(ع) مورد اشاره قرار گرفته است.

آیت الله امامی کاشانی در پاسخ به این سؤال که چرا این روایات مطرح شده است؟ گفت: این روایات برای این است که امت اسلام را متوجه و بیدار کنند که چه وظیفه‌ای دارید و چه کار باید بکنید.

امام جمعه موقت تهران گفت: با توجه به این روایات، وظیفه امت اسلام بیداری است و توجه به اینکه دشمن چه کار می‌کند و در عراق چه خائنانی را بر موج‌ها سواری می‌کنند و این وضع را ایجاد کرده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8