دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 1, 2020
آیت الله اعرافی

حوزه/ مدیر حوزه های علمیه در پیامی میلاد بانوی فضیلت و رشادت و قهرمان پیام آور عاشورازینب کبری سلام الله علیها و روز پرستار رابه پرستارو همه خادمان سلامت تبریک گفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، متن پیام آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه به مناسبت روز پرستار به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

میلاد بانوی فضیلت و رشادت و قهرمان پیام آور عاشورازینب کبری سلام الله علیها و روز پرستار رابه پرستاران ارجمند و همه خادمان سلامت  تبریک و شادباش می گویم.

دستگیری نیازمندان و کاهش آلام رنج دیدگان و بویژه دوست داری مبتلایان  و پرستاری دردمندان و همدردی با بیماران ارزش انسانی و اهمیت اخلاقی ممتازی دارد و تعالیم والای اسلام آن را مهم شمرده و ثواب های بی شمار  برای آن برشمرده است و البته این عمل انسانی و اسلامی آنگاه به اوج می رسد که با اخلاق نیکو و عاطفه سرشار و رعایت همه جوانب علمی و فنی و عشق و علاقه وافرانجام پذیرد .

 زینب  قهرمان دلیری بود که شجاعت و مقاومت بی نظیر را با مهربانی و پرستاری بازماندگان حماسه بزرگ عاشورا درآمیخت و الگوی زنان و مردان عالم و نماد دلیری و مهرورزی و اسوه تمام عیار ایثار و مجاهدت و پرهیزکاری و پرستاری شد .

ضمن تقدیر و سپاس  از همه خادمان سلامت و بهداشت و درمان و وبویژه پرستاران عزیز که در سخت ترین شرایط به یاری بیماران و کاهش رنج دردمندان برمی خیزند ، امید است اخلاق پرستاری و پزشکی ارتقایابد و همه مسئولان و خیران و مردم شریف در ارتقای علمی و عملی حوزه سلامت ودرمان و اجرای سیاست های کلان این بخش  و حمایت جامع از سلامت یاران و پرستاران کامیاب گردند و ایران اسلامی  نمونه جامعه ای سالم و نماد سلامت و نمونه درارائه خدمات معیار پزشکی مبتنی بر ارزش ها و آموزه های اسلامی  و تامین زیر ساخت های بهداشت و درمان برای همگان گردد.

از  همه پزشکان و پرستاران گرامی  سپاس گزارم و توفیقات روزافزون آنان  را از خداوند منان خواهانم .

علی رضا اعرافی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =