پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 13, 2021
تصاویر/ دیدار دادستان‌های کل کشور با آیت الله یزدی در جامعه مدرسین حوزه

حوزه/ رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امروز بعد از چهل سال بیانیه گام دوم انقلاب حوزه مطرح شده و امید من به حوزه در میان فضلای جوان است، به شرطی که بر شرایط زمان و مکان مسلط باشند و از قبول مسئولیت در مساجد و مراکز فرهنگی نترسند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، آیت الله محمد یزدی شامگاه پنجشنبه در جلسه گام دوم انقلاب و اندیشه تحول و تعالی در حوزه های علمیه که در سالن جلسات دفتر جامعه مدرسین برگزار شد، عنوان کرد: انسان باید در کارها رضای خداوند را موردنظر داشته باشد.

وی افزود:اگر رضای خداوند وجود داشته باشد، انسان نباید از نعمت های الهی فاصله بگیرد، زهد به معنای کناره گیری از امکانات و جامعه نبوده و در اسلام چنین چیزی وجود ندارد.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اینکه انسان یک گوشه ای بنشیند و بگوید کاری به کار کسی نباید داشته باشیم، زهد نیست.

آیت الله یزدی ادامه داد: امام خمینی(ره) می گفتند که دشمن آنقدر کار تبلیغاتی کرد که برخی از ما آخوندها هم فکر کردیم که بهتر است عبای خود را به سر خود بکشیم و منزوی شویم.

وی اضافه کرد: در همین شهر قم تعدادی از مساجد هستند که امام جماعت ندارند، در حالی که در همه محله های این شهر روحانیون حضور دارند، مردم اگر توجهی نمی کنند نکنند، اما ما روحانیون باید این امور را در مساجد احیا کنیم.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: دشمن امروز از مسجد و روحانیت شروع به تخریب کرده و با پول، زن و مقام به دنبال نفوذ در جمهوری اسلامی است.

آیت الله یزدی بیان کرد: دشمن به دنبال این است که از یکی از این سه راه افراد شاخص انقلاب را منحرف کند تا بتواند به مرور پایه های حکومت را تضعیف کند.

وی ادامه داد: بنده در گذشته در جلساتی که با قضات داشتیم به کرات بیان می کردم که از وسوسه های پول و زن حذر کنید، پول هایی که به عنوان رشوه به افراد داده می شود و آن ها با عنوان رد مظالم قبول می کنند، تنها وسوسه شیطان بوده است.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: هر چه می توانیم باید از دنیا فاصله بگیریم؛ وظیفه همه ما این است که در حد توان خود در ترویج احکام و آداب و اخلاق اسلامی فعال باشیم تا مدیون خون شهدا نباشیم.

آیت الله یزدی تصریح کرد: اگر انسان از چیزی می ترسد باید مراقب باشد که به دلیل ترس هایش مسئولیتش را کنار نگذارد، انسان های ترسو معمولا شکست می خورند؛ البته نباید بی حساب و کتاب نیز کاری را انجام داد؛ در واقع بین خوف و کار بی حساب و کتاب عمل کرد و با دقت و شجاعت به انجام امور پرداخت.

وی یادآور شد: امروز با پیشرفت های تکنولوژی هیچ چیز مخفی نمی ماند، برخی ها در اوایل کار با امام راحل بودند، اما بعدها متاثر از امواج اجتماعی به بی راهه کشیده شده اند؛ خیلی باید مراقب بود که انسان لغزش پیدا نکند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ابراز کرد: چرا باید از بیرون کشور ما به ما پیغام دهند و بگویند روحانیت ما آهسته آهسته به سمت تشریفات می رود، ما روحانی هستیم و زندگی ما هر چه ساده تر باشد، بهتر می توانیم خدمت کنیم.

آیت الله یزدی اظهار داشت: برخی از روحانیون در گذشته خیلی خدمت می کردند، اما امروز گرفتار دنیا شده اند و زندگی تشریفاتی دارند.

وی افزود: امروز بعد از چهل سال بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده و امید من به حوزه در میان فضلای جوان است، به شرطی که بر شرایط زمان و مکان مسلط باشند و از قبول مسئولیت در مساجد و مراکز فرهنگی نترسند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8