یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ | May 31, 2020
اعلامیه رسمی مذهبیون در لانگ آیلند علیه بی حرمتی ترامپ به مسلمانان

حوزه/ جامعه اسلامی لانگ آیلند و سازمان های مذهبی دیگر روز جمعه در اعلامیه ای مشترک، توییت اهانت آمیز دونالد ترامپ علیه پوشش اسلامی را محکوم کردند.

 به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از newsday، مسلمانان لانگ آیلند و حامیان آن ها در نیویورک آمریکا روز جمعه اعلام کردند تصویری که دونالد ترامپ رئیس جمهور در توییتر منتشر کرده است، منجر به ترویج اسلام هراسی می شود و به عنوان فراخوانی برای اقدام بیشتر مردم برای ثبت نام در رای گیری انتخاباتی نقش ایفاء کرده است.

در تاریخ 13 ژانویه ، ترامپ در توییتر عکس فتوشاپی از نانسی پلوسی سخنگوی سنا و سناتور چاک شومر رهبر اقلیت مجلس نمایندگان با لباس های مذهبی اسلامی درحالی که روبروی پرچم ایران ایستاده بودند منتشر کرد.

اعضای شورای مسلمانان لانگ آیلند متشکل از رهبران مسلمان شهرستان های کویینز، ناسا و سافلک در مسجد دارالقرآن جمع شده و این توییت ترامپ را محکوم کرده و خواستار وحدت ملی شدند.

دکتر حافظ الرحمان ، یک متخصص اطفال که معتمد مسجد دارالقرآن و عضو کمیسیون حقوق بشر شهرستان سافلک است ، گفت:  امروز ما در اینجا متحد هستیم تا در برابر تاکتیک های غیرمسئولانه رئیس جمهور بحث کنیم.

دیگر سیاستمداران غیرمسلمان و سیاستمداران شهرستانی وی را همراهی می کردند.

الرحمان گفت: یک برنامه سه مرحله ای برای پرداختن به احساسات ضدمسلمانی از جمله تحریک ثبت نام کنندگان برای رای دادن از سوی دولت ترامپ آغاز شده است. ما نیز باید ثبت نام کنیم تا با این توطئه مبارزه کنیم.

فیل راموس عضو هیات مسیحیان بابیلون در حمایت از مسلمانان گفت: تصویر اعضای کنگره با لباس مسلمانی به همان اندازه توهین آمیز است که یک نفر از لباس یک کشیش سوءاستفاده کند.  هیچ لباس مذهبی نباید برای ارتقاء نفرت مورد سوءاستفاده قرار گیرد ، و این قطعاً نباید توسط رئیس جمهور انجام شود.

وی گفت:  هر زمان که هر کسی شعار ترویج نفرت  دهد ما نباید ساکت بمانیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =