دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 1, 2020
ناصر رفیعی

حوزه/ عضو هیأت علمی جامعه المصطفی گفت: هدف از زیارت اهل بیت(ع) برقراری ارتباط معنوی با امام معصوم است، لذا با قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع) می‌توان ایشان را از راه دور زیارت کرد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد مقدس، حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی، با تاکید بر اینکه هدف از زیارت اهل بیت(ع) برقراری ارتباط معنوی با امام معصوم است، اظهار کرد: زیارت به معنای جدا شدن است، لذا انسان از خود جدا و به امام متصل می‌شود.

وی بیان کرد: اصل، حضور یافتن در حرم‌های اهل‌بیت(ع) است و در همین راستا سفارشات بسیاری از سوی ائمه معصومین(ع) صورت گرفته است.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: گاهی با توجه به برخی از اتفاقات شرایط حضور برای زیارت حرم اهل‌بیت(ع) فراهم نمی‌شود که نمونه آن را در دوران تاریخی از جمله زمان حیات امام عسکری(ع) در سامرا، امام سجاد(ع) در مدینه و امام کاظم(ع) در زندان هارون الرشید داشته‌ایم که این بزرگوران بنا به شرایطی که داشتند نمی‌توانستند به زیارت امام حسین(ع) مشرف شوند، بنابراین زیارت از راه دور انجام می‌دادند.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی خاطرنشان کرد: اکنون بیش از 12 قرن است که امام زمان(عج) را با برقراری ارتباط معنوی و زیارات نقل شده منتسب به ایشان از راه دور زیارت می‌کنیم و همچنین برای پیامبر عظیم الشان اسلام دو نوع زیارت از راه نزدیک و از راه دور در مفاتیح الجنان نقل شده است.

عضو هیأت علمی جامعه المصطفی خطاب به مردم گفت: صبح به صبح رو به قبله از راه دور به امام حسین(ع) سلام عرض ‌کنید و همچنین صلوات خاصه امام رضا(ع) را بخوانید تا ان‌شاءالله ثواب زیارت امام رضا(ع) را ببرید تا به فضل خدا این مشکل و بلا رفع شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =