پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ | May 28, 2020
کد خبر: 894267
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
کرونا

حوزه/ هنگام سرفه یا عطسه دهان و بینی خود را با آرنج خم شده بپوشانید یا از دستمال یک بار مصرف استفاده کنید و بلافاصله آن را در سطل زباله دردار بیندازید. در صورتی که احساس تنگی نفس کردید حتما با مراکز درمانی تماس بگیرید و وضعیت خود را شرح دهید.

به گزارش خبرگزاری حوزه، ویروس کرونای جدید این روزها باعث سلب آرامش تمامی افراد جهان شده است به طوری که بسیاری از انسان‌ها به این ویروس خطرناک و کشنده مبتلا شده اند و به همین منظور برای درمان خود از روش‌های مراقبتی و درمانی استفاده می‌کنند. با این حال اگر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدید علاوه بر روش‌هایی که در زندگی روزمره خود برای مقابله با ویروس کرونا انجام می‌دهید بهتر است که به روش‌های زیر هم توجه کرده و آن‌ها را جدی بگیرید.

۱: در خانه بمانید و در محل کار، مدرسه یا مکان‌های عمومی حاضر نشوید.

۲: متخصصان تغذیه و رژیم درمانی تاکید می‌کنند به منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مناسب‌ترین روش نوشیدن مایعات گرم، استراحت و خواب کافی، مصرف غذاهای مغذی و کاملا پخته است؛ همچنین تاکید می‌شود در این ایام از غذاهای نیم پز به صورت جدی پرهیز کرده و در مصرف هیچ ماده غذایی زیاده روی نکنید.

۳: اگر تب دارید و سرفه می‌کنید دست هایتان را مرتب با آب و صابون یا مایع حداقل ۴۰ ثانیه بشویید و یا با محلول‌های الکلی ضدعفونی کنید.

۴: هنگام سرفه یا عطسه دهان و بینی خود را با آرنج خم شده بپوشانید یا از دستمال یک بار مصرف استفاده کنید و بلافاصله آن را در سطل زباله دردار بیندازید. در صورتی که احساس تنگی نفس کردید حتما با مراکز درمانی تماس بگیرید و وضعیت خود را شرح دهید.

۵: در یک اتاق جداگانه از اعضای دیگر خانواده قرار بگیرید و در صورت عدم این امکان از ماسک‌های طبی استفاده کنید و حداقل یک متر از افراد دیگر فاصله داشته باشید، هوای اتاق را به خوبی تهویه کنید و در صورت امکان از یک حمام و سرویس بهداشتی اختصاصی استفاده کنید.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =