چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ | May 27, 2020
تسلیت

حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب درگذشت رضا بابایی استاد صاحب‌قلم و از نویسندگان حوزوی را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری حوزه، در پی درگذشت استاد رضا بابایی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب درگذشت این استاد صاحب‌قلم و از نویسندگان و همکاران دانشگاه ادیان و مذاهب را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«ن والقلم وما یسطرون»

درگذشت اسف‌انگیز صاحب‌قلمی شعف‌انگیز جز تسلا خواستن از حضرت پروردگار، راه و راه‌کار دیگری را برنمی‌تابد.

مرحوم رضا بابایی که خودش عنوان فرزند قلم را بر دیگر عنوان‌ها ترجیح می‌داد، پس از دوره‌ای بیماری و تاب‌آوری، با نام خوش و یاد نیک از میان ما رفت. خوشحالیم که به همت برخی خیرخواهانِ فرهنگ‌پرور، نکوداشتِ او در حضور خود او برگزار شد و در یک همایش کاملاً مردمی و فرهنگی و البته با حضور برخی مقامات رسمیِ فرهنگ‌دوست، از ایشان تجلیل و آخرین سخنانش شنیده شد!

فقدِ چنین دانشی‌مردی حتماً سترگ و سهمگین است، اما یاد او با یادداشت‌های او و با همه خدمات و برکات فرهنگی‌اش باقی خواهد ماند.

دانشگاه ادیان و مذاهب که مفتخر به همکاری ایشان و نیز ناشر یکی از پرفروش‌ترین آثار ایشان بود، درگذشت ایشان را به خانواده داغ‌دیده و دیگر بازماندگان ایشان و نیز همه آشنایان و علاقه‌مندان علم و قلم، تسلیت گفته، برای ایشان غفران و رضوان الهی را آرزو می‌نماید.

سید ابوالحسن نواب

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب

گفتنی است:  استاد رضا بابایی ماه‌ها درگیر بیماری بود و حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب و جمعی از استادان دانشگاه چندی پیش ضمن عیادت از این وی، از خدمات علمی آن مرحوم در حوزه قلم و نویسندگی تجلیل کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =