سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 2, 2020
برنامه

حوزه/ شبکه چهار سیما به‌مناسبت سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی ویژه برنامه سه قسمتی «میراث مرتضی» را روی آنتن می‌برد که از مهدویان تا همسر شهید آوینی در آن حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، پس از گذشت نزدیک به سه دهه از شهادت سید مرتضی آوینی، مستندهای روایت فتح همچنان در حافظه ایرانیان ماندگار است و حتی در مواردی راه خود را به خارج از مرزهای ایران نیز باز کرده و دستمایه پژوهش های سینمایی و فرهنگی شده است، علاوه بر آن، نسل جدیدی از مستندسازان و سینماگران همچنان با استفاده از ویژگی‌های مختلف سبکی و محتوایی مستندهای روایت فتح دست به تجربه های مختلفی در این سالها زده‌اند.

برنامه «میراث مرتضی»، تلاشی است برای بازخوانی آثار و اندیشه های آوینی و بررسی تجربه‌هایی که توسط دوستان، همکاران و شاگردان او در سالهای پس از شهادتش انجام شده است.

حسین محمودیان اجرای «میراث مرتضی» را برعهده دارد که در هر قسمت میزبان ۲ کارشناس می شود. «سینمای شهید آوینی»، «تجربه زیسته با شهید آوینی» و «انفجار اطلاعات» عناوین قسمت های این ویژه برنامه است.

در قسمت اول مجری برنامه میزبان محمدحسین مهدویان کارگردان سینما و هادی بهروز فیلمبردار سینما می شود و با آنها در خصوص سینمای شهید آوینی گفتگو می کند.

حجت‌الاسلام عباس محسنی پژوهشگر فرهنگی و محمدرضا ابوالحسنی نویسنده و پژوهشگر فرهنگی مهمانان دومین شب از برنامه «میراث مرتضی» خواهند بود.

سومین قسمت از این ویژه برنامه با حضور مریم امینی همسر شهید آوینی و مهدی همایونفر همکار شهید آوینی با موضوع «انفجار اطلاعات» پخش می شود.

«میراث مرتضی» به تهیه‌کنندگی مصطفی پورمحمدی محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که در سه قسمت چهارشنبه ۲۰ فروردین ساعت ۲۲ و پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۳ از شبکه چهار پخش می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =