یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ | Jul 12, 2020
میرزایی

حوزه/ حجت الاسلام میرزایی گفت: بر اساس روایتی از امام صادق(ع) اگر می خواهید ببینید یک فرد چه میزان ارزش دارد عقل، دین، حسن ادب، حسن اخلاق و میزان حیا او را باید مدنظر قرار داد.

 حجت الاسلام حسین میرزایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در اصفهان، در ادامه سلسله مباحث سبک زندگی اسلامی در ماه مبارک رمضان ضمن تبیین موضوع قیمت و ارزش گذاری بر امور، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در زندگی افراد مطرح است مسئله قیمت گذاری روی اشیاء مختلف است و جالب این است که روی افراد انسانی نیز قیمت گذاری می شود.

وی با بیان ملاک و معیار قیمت گذاری روی افراد، گفت: برخی روی جسم انسان قیمت گذاری می کنند و عده ای نیز روی روح و جان و حقیقت انسان قیمت گذاری و ارزش گذاری می کنند و بر همین اساس برخی میزان دارایی های مادی و جسمانی و یا موقعیت اجتماعی افراد را ملاک ارزش گذاری قرار می دهند.

نماینده منتخب اصفهان خاطر نشان کرد: مکتب اهل بیت(ع) برای قیمت گذاری انسان ها، ملاک و معیاری مشخص نموده که بر مبنای آن ۵ عامل ملاک ارزش گذاری بر انسان ها می باشد و بر اساس روایتی از امام صادق(ع) اگر می خواهید ببینید یک فرد چه میزان ارزش دارد عقل، دین، حسن ادب، حسن اخلاق و میزان حیا او را باید مدنظر قرار داد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8