سه‌شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ | Jul 14, 2020
امام و رهبری

حوزه/ مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با تسلیت سالروز ارتحال حضرت امام گفت: مقام عظمای ولایت و رهبری به عنوان «سفینة النجاة» انقلاب اسلامی کسی هستند که از مکتب امام درس گرفتند و امروز به عنوان رهبری الهی و بی‌نظیر نقش خود را در جهان کنونی ایفا می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از بوشهر، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی، سه شنبه در نشستی با  مبلغان، با تسلیت سالروز رحلت جانگداز بنیانگذار نظام مقدس اسلامی، حضرت امام راحل اظهار داشت: حضرت امام (ره) از زوایای مختلف دارای ویژگی‌های ممتاز و خاص بودند.

 مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر تصریح کرد: امام از حیث عبودیت و بندگی در اوج بندگی قرار داشت و در یک نگاه تمامی سیره ایشان خدامحور بود و این رمز موفقیت ایشان بود که توانست در قلب ها جا بگیرد و در مقابل همه قدرتمندان عالم قرار بگیرد و پیروز شود.

حجت‌الاسلام سروستانی، واهمه نداشتن از قدرت‌های مادی را از ویژگی‌های ممتاز امام (ره) عنوان و اضافه کرد: ایشان به قدرت ذات ربوبی اعتقاد عمیق داشتند و از هیچ قدرتی جز ذات الهی ترس و واهمه ای نداشتند و به هیچ قدرتی نگاه نمی‌کردند، لذا انقلابی را که بنا نهادند فقط برای احیای ارزش‌های دینی بود و متکی به هیچ قدرت مادی یعنی بلوک شرق و بلوک غرب نبود.

وی با بیان این که امام خمینی(ره)، شخصیتی جهانی و فراتر از جغرافیای ایران و ملل اسلامی بود، ابراز داشت: نگاه ایشان به مرز، مرز بین اسلام و کفر بود و مرزبندی بین اسلام و کفر را مهمتر از مرزهای این کشور و آن کشور می‌دانستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با بیان اینکه جمیع شرایطی که یک رهبر صالح از نظر الهی، معنوی، سیاسی و مدیریتی باید داشته باشد، در امام بزرگوار وجود داشت، تصریح کرد: امام از نظر شخصیت علمی، عرفانی، معنوی مثل و نمونه نداشتند و به ویژه از نظر شخصیت سیاسی چهره‌ای بودند که از همه بالاتر و دارای افکار و اندیشه‌های متعالی تری بودند؛ به نحوی که امروزه شاهدیم که پیش بینی هایی که برای آینده ترسیم می‌کردند، از جمله فروپاشی شوروی سابق و افول بلوک غرب بود که امروز شاهد تزلزل و شکست آمریکای جنایتکار هستیم.

حجت‌الاسلام سروستانی، معرفی اندیشه‌ها و شخصیت امام در بین نسل جوان را از وظایف مهم امروز همه اقشار جامعه عنوان کرد و گفت: این مهمترین رسالتی است که امروز مبلغان، مورخان، اساتید و نخبگان دارند که مکتب امام را به نسل جوان و انقلابی انتقال دهند.

 وی تأکید کرد: در سالگرد ارتحال ملکوتی امام با توجه به شرایطی موجود و محدودیت هایی که برای اجتماع به وجود آمده، امروز بهترین فرصت این است که با تدوین و نشر محتواها نسبت به تبیین شخصیت این عالم الهی از طریق فضای مجازی اقدام کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با بیان اینکه راه موفقیت، سربلندی و عزت و ترقی کشور در  عمل به اندیشه‌های ناب و الهی امام است، تصریح کرد: مقام عظمای ولایت و رهبری به عنوان «سفینة النجاة» انقلاب اسلامی کسی هستند که از مکتب امام درس گرفتند و امروز به عنوان رهبری الهی و بی‌نظیر نقش خود را در جهان کنونی ایفا می‌کنند و آینده‌نگری ایشان همچون حضرت امام، زبانزد خاص و عام است.

 حجت‌الاسلام سروستانی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت فرا رسیدن سالروز قیام ۱۵ خرداد، گفت: در حقیقت بنای انقلاب اسلامی از قیام ۱۵ خرداد آغاز شد.

وی در پایان اظهار کرد: قیام ۱۵ خرداد حرکتی بود که متعاقب آن پیروزی انقلاب اسلامی را در پی داشت، یعنی اگر قیام ۱۵ خرداد و جانفشانی شهدای آن نبود، شاید وقایع بعدی که از آن جمله پیروزی نظام شکوهمند انقلاب اسلامی بود، شکل نمی گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8