پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 6, 2020
عبدالجواد ابراهیمی فر

حوزه/ سخنران حرم مطهر بانوی کرامت گفت: یکی از آثار استغفار نزول برکات خداوند بر اهل زمین است و موجب گشایش روزی و رفع بلا و گرفتاری‌ها خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالجواد ابراهیمی‌فر طی سخنانی که در حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها  از صحن‌های حرم بانوی کرامت پخش شد، اظهار کرد: بر اساس آیات قرآن انسان‌های با ایمان دارای صفات و ویژگی‌هایی هستند که بر اساس این اوصافی که دارند راه کمال را طی می‌کنند و به رضوان الهی می‌رسند.

وی افزود: اولین صفت افراد با ایمان این است که به سمت خداوند بازگشت دارند و توبه کننده هستند و حتما نباید شخص توبه کننده معصیتی مرتکب شده باشد بلکه اصل توبه به جهت این است که شخص به واسطه توبه راه‌های معصیت را بر خود ببندد.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: اهل‌بیت(ع) و انبیاء الهی از اولین توبه کنندگان به درگاه الهی هستند چرا که توبه یعنی حرکت در مسیر کمال و سعادت که می‌تواند الطاف الهی را جذب نماید.

وی تاکید کرد: انبیاء الهی و حضرات معصومین اهل استغفار بوده و دیگران را نیز به این عمل مهم توصیه کرده‌اند هر چند دارای مقام عصمت بوده‌اند اما می‌دانستند با عمل استغفار حرکت انسان به سوی خداوند بیمه می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی‌فر یادآور شد: استغفار و توبه یکی از راه‌های نجات انسان از گرفتاری‌ها و بلایاست و عوامل معنوی، تاثیرگذاری بیشتری برای برون رفت از مشکلات دارند.

وی افزود: یکی از آثار استغفار نزول برکات خداوند بر اهل زمین است و موجب گشایش روزی و رفع بلا و گرفتاری‌ها خواهد شد.

سخنران حرم بانوی کرامت اضافه کرد: افرادی که اهل توبه و استغفار نباشند دچار انحراف اعتقادی خواهند شد و سرنوشت ضلالت باری را پیدا خواهند کرد.

وی تاکید کرد: از دیگر اوصاف اهل ایمان عبودیت، ستایش خداوند، سیاحت بر روی زمین و مشاهده آثار و عظمت خداوند، رکوع و سجود، آمران به معروف و ناهیان از منکر، حافظان حدود الهی و صبور بودن است که سرنوشت و فرجام نیک در انتظار افراد صابر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی‌فر خاطرنشان کرد: فضاسازی معنوی در جامعه اسلامی برای برون رفت جامعه و امت اسلامی از مشکلات و بلاهایی مثل شیوع ویروس کرونا امری لازم است و در کنار توصیه‌ها و ایجاد فضاهای بهداشتی باید فضاهای معنوی نیز فراهم شود که نقش بسیار مهمی دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8