پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 28, 2021
دیدار ائمه جمعه استان قم با آیت الله العظمی نوری همدانی

حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: توصیه می کنم مسئولان ازجمله دولت و مجلس هرچه سریعتر به وضعیت معیشت مردم رسیدگی کنند، نظارت جدی در بازار انجام شود و به کمک هم از این مشکلات ان شاءالله عبورکنیم.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار یکی از مسئولان گروه های جهادی طلاب با اظهارنگرانی شدید از وضعیت معیشت مردم گفتند: مکرر گفتیم مسئولان همه چیز کشور را باتحریم گره نزنند، واقع مطلب این است که هیچ نظارتی در بازار وجود ندارد و قیمت ها بدون نظارت بالا می رود.

این مرجع تقلید ادامه دادند: گاهی برای خرید می روم، می بینم دو مغازه مجاورهم یک جنس ازیک شرکت با دو قیمت متفاوت عرضه می کنند و یا محصولات داخلی را از کشاورزان زحمت کش به قیمت بسیارکم خریداری می کنند، ولی به دست مصرف کننده با قیمت بالا می رسد، این کار دیگر ربطی به تحریم ندارد. باید نظارت و اشراف باشد و یک مدیریت صحیحی صورت بگیرد.

عده ای به دنبال القای این مطلب هستند که راه نجات سازش با آمریکا و غرب است

ایشان افزودند: تجربه نشان داد ما با همین نیروهای جوان و امکانات می توانیم بخشی از مشکلات را حل کنیم، البته عده ای به دنبال القای این مطلب هستند که راه نجات سازش با آمریکا و غرب است، در حالی که دیدند آمریکا چه کرد مگر عده ای دنبال همین سازش نبودن و نرفتن ولی همه دیدن آمریکا با قرار داد رسمی تأیید شده خودشان چه کرد و همه چیز را زیر پا گذاشت.

حضرت آیت الله نوری همدانی بیان داشتند: اعتماد مجدد به آمریکا وغرب با این خیانتها و بد عهدی ها قابل پذیرش نیست و باید به جای دل دادن به غرب وآمریکا به نیروهای خودی اعتماد کرد، البته نه به این معنا که با دنیا قهر باشیم، بلکه با در نظر گرفتن عزت مان با کشورها ارتباط برقرار می کنیم که در این میان، رژیم صهیونیستی وآمریکا مستثنا هستند.

معظم له در ادامه به اهمیت جایگاه ولایت فقیه پرداختند و تاکید کردند: در این سالهای اخیر، رهبری شعار سال را معمولا اقتصادی بیان کردند و نقشه راه برای اجرای مسئولان بیان داشته اند از جمله حمایت از کالای ایرانی، حمایت از تولید داخلی، جهش تولید و اقتصاد مقاومتی بوده، اما باید دید آیا مسئولان به وظایف خود عمل کرده اند؟  توصیه می کنم مسئولان ازجمله دولت و مجلس هرچه سریعتر به وضعیت معیشت مردم رسیدگی کنند، نظارت جدی در بازار انجام شود و به کمک هم از این مشکلات ان شاءالله عبورکنیم.

معظم له خاطر نشان ساختند: مردم به ما نامه می نویسند که چرا مراجع تذکر نمی دهند، در حالی که مراجع و رهبری معظم مکرر تذکر داده و مسئولان را به خدمت به مردم توصیه می کنند، بنده به عنوان یک طلبه از حوزه قم خصوصی و عمومی از مسئولان خواسته ام وخواهش کرده ام به این مردم خدمت کنید، این مردم همیشه درصحنه بوده اند و هستند، این مردم زیر بار ذلت نرفته و نخواهند رفت، این مردم انقلابی هستند نظام و رهبری را دوست دارند، منتها مشکلات اقتصادی و معیشتی آنها را ناراحت کرده که باید همه کمک کنند تاحل شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8