شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 15, 2020
شعارنویسی نژادپرستانه، نمای بیرونی مسجد ادمونتون را مخدوش کرد

حوزه/ در حمله مهاجمان نژادپرست به مسجد الرشید در شمال شهر ادمونتون، در ساعت ۲:۳۰ صبح، مهاجمان بر دیوار مسجد شعارنویسی کردند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از  cbc، مسجد الرشید در شمال  شهر ادمونتون در کانادا مورد حمله نژادپرستانه قرار گرفته و مهاجمین با اسپری رنگ بر دیوار این مسجد شعارنویسی کرده و نمای بیرونی این مرکز اسلامی را تخریب کردند.

 سادیک پتان ، امام جماعت مسجد ، روز سه شنبه گفت: آنچه ما متوجه می‌شویم این است که افرادی وجود دارند که واقعاً مایل به ایجاد دشمنی میان هموطنان در شهر ادمونتون هستند. ما به این نتیجه رسیدیم که این مسئله به این راحتی‌ها برطرف نمی‌شود و به نظرم بیشتر و بیشتر با آن روبرو خواهیم بود.

پتان گفت: این خرابکاری حدود ساعت ۲:۳۰ صبح شنبه رخ داد و دوربین‌های مداربسته ساختمان تصاویر افراد خرابکار را گرفته‌اند که این فیلم را با پلیس به اشتراک گذاشته‌ایم.

پتان در ادامه افزود:  من فکر می‌کنم عده ای هستند که دوست دارند مسئله ملی گرایی واقعی را دور بزنند. آن‌ها کسانی که نظرات مخالف شان را دارند قبول نمی‌کنند و من فکر می کنم که مسجد به گونه‌ای به محلی برای اتحاد تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: بدیهی است در جامعه کسانی وجود دارند که قبلاً با تبعیض و نژادپرستی روبرو شده‌اند، بنابراین اینجا یک مکان امن برای آن‌ها محسوب می‌شود، به ویژه اینکه یک مکان عبادی هم هست.

یکی از تصاویر که در نزدیکی درهای ورودی پاشیده شده بود  عبارت ۱۱۴ بود ، نمادی که توسط گروههای منفور حامی برتری نژاد سفید مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 واحد جرایم نفرت محور پلیس ادمونتون تحقیقاتی را در رابطه با شعارنویسی‌ها آغاز کرده است.

سخنگوی پلیس روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: شعارنویسی‌های دیواری در مسجد الرشید روز دوشنبه گزارش شد و واحد جنایات نفرت و افراط گرایی خشونت آمیز در حال تحقیق است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8