یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ |۱۸ صفر ۱۴۴۳ | Sep 26, 2021
عابدینی

حوزه/ نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین، در دیدار هیئت رسانه ای حوزه علمیه، غدیرخم را بزرگترین تجلی کار رسانه ای پیامبر اکرم(ص) دانست و گفت: ما در کار رسانه، پیشینه منحصر به فرد افتخارآمیزی داریم که از حضرت آدم (ع) و انبیاء الهی آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا برته، مسئول مرکز رسانه و فضای مجازی حوزه های علمیه کشور و هیئت همراه، اظهار کرد: پیشرفت‌های گسترده در حوزه علمیه بسیار جای خوشحالی دارد که این موضوع درب مسائل دیگری را به روی حوزه می‌گشاید و می‌تواند اثرگذاری بالایی داشته باشد. 

امام جمعه قزوین در ادامه با اشاره به ویژگی‌های رسانه در نظام مکتبی اهل بیت(ع)، افزود: رسانه در مکتب ما یک موقعیت و بستری دارد که دیگران این جایگاه را هیچ وقت ندارند؛ ما در رسانه یک پیشینه منحصر به فرد افتخارآمیزی داریم که از حضرت آدم(ع) و انبیاء عظام آغاز می‌شود که سرمایه‌های رسانه ای برای ما ایجاد می‌کنند.

وی بیان کرد: ما از هرکدام از انبیاء برای تمام عالم سخن رسانه ای داریم و از زندگی هر یک از انبیاء(ع) درسی برای عبرت آموزی و الگوگیری ما وجود دارد، چه بسا که با نمایش زندگی این انبیاء در تلویزیون، جذاب ترین و پرطرفدارترین فیلم‌ها در عالم را می‌توان نشان می‌داد، ما سرمایه‌های رسانه ای عجیبی داریم که پیشینه جدی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: برخورداری از سایه محبت انبیاء و ائمه معصوم و انتظار فرج و ظهور امام زمان(عج) زمینه‌ها و سرمایه‌های عظیم رسانه ای هستند که دیگران در عالم از وجود آنها بی بهره اند.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با بیان این که ما چشم انداز و آینده روشنی داریم و اگر اکنون سراغ اهالی رسانه در سطوح جهانی و بین المللی برویم و همایش برگزار کرده و سؤال کنیم آینده را چطور می‌بینید، آنها سلاح آینده را در دست افرادی که عقل و منطق ندارند، می‌بینند، گفت: رسانه حوزه دارای چشم‌انداز روشن و مخاطب جهانی است.

وی با اشاره به نسخه یکی از ساواکی‌های زمان رضاشاه برای گزارش به مقامات، ابراز کرد: براساس نوشته‌های این ساواکی زمانی که پای منبر علامه رفیعی هنگامی که به تفسیر قرآن در مسجدالنبی می‌پرداخته اینگونه یادداشت برداری کرده بود، در این مجلس حکومت و عقل برای مردم تشریح شده و مطرح کرده اند کسی که حاکم می‌شود باید با درایت و باعقل باشد در غیر این‌صورت مانند این است که حکومت ابزار و سلاحی باشد که آن را به یک موجود بی عقل سپرده شود.

امام جمعه قزوین با اشاره به چشم انداز رسانه ای اهل بیت(ع)، بیان کرد: ائمه اطهار مطرح می‌کنند که دنیایی که عقل و تدبیر آن را مدیریت نکند به نابودی کشیده می‌شود و آینده ای تاریک، پرخطر و استرس آور برای تمام عالم خواهد بود. اما براساس نگاه دینی آینده یعنی سرمایه ویژه رسانه ای که دیگران از آن بی بهره مانده و ما نظام منسجم و منطبق با فطرت خواهیم داشت.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با بیان اینکه سه واژه در قرآن مجموعه کاملی را می‌سازد، عنوان کرد: براساس آیه ۳۰ سوره روم، فطرت و انسان و دیگری سنت‌هاست که خدا درباره سنت‌ها می‌فرماید، شما که رسانه ای هستید در جایگاهی قرار دارید که هیچ‌گونه تبدیل، تغییر، تزلزل، شکست و نگرانی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه فطرت یک عنصر ماندگار و ثابت در همه عالم است، عنوان کرد: سنت‌های الهی هم از ویژگی‌های تغییرناپذیری و تبدیل ناپذیری برخوردار است؛ چه بسا که سنت‌ها هم بسیار رسانه ای هستند مانند غلبه حق بر باطل که یک سنت خدایی است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه حق گرفتنی و باطل محوشدنی است، ابراز کرد: اهل عالم "ما عندکم" است، اما مکتبی‌های اهل بیتی "ما عندالله" هستند. حتی حضرت عیسی(ع) که بیشترین طرفداران را در دنیا دارد خداوند در قرآن براساس آیه ۶ سوره صحف به عیسی(ع) می‌فرماید که مخاطبش بنی اسرائیل در یک جغرافیای مشخص و جمعیت محدود است، اما رسالت پیامبر اسلام  قبیله ای و قومی نیست و برای ناس نازل شده است و کل مردم جهان را در هر دوره ای دربرمی‌گیرد

امام‌جمعه قزوین ادامه داد: مردم جهان باید درک کنند که دین برای آنها آمده و این نگاه‌های خاص که برخی دعوای شیعه و سنی را دامن زده اند یا حتی در یک مرحله جدی تر دعوای اسلام و مسیحیت را راه می‌اندازند باید بدانند که هدفشان به جایی نخواهد رسید، چراکه علی رغم اینکه مسیحیت صهیونیسم را بسیار باید جدی بگیریم اما براساس آیات قرآن مطرح شده که مسیحیت را ببینیم چه بسا که بر اساس سفارشات حضرت مسیح(ع) در زمان ظهور به حضرت امام زمان (ع) اقتدا می‌کند، یعنی نشان می‌دهد مسیحیت به مسلمانان می‌پیوندند.

وی گفت: مخاطب سازی و مشخص کردن حیطه مخاطبان مسئله مهمی است که ما به عنوان رسانه باید از قرآن بیاموزیم.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با اشاره به مسلمان شدن تعدادی از صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی، عنوان کرد: قرآن مخاطب سازی می‌کند که هوای مسیحی‌های واقعی را داشته باشید و مستکبرین را از مستضعفان تفکیک کنید و بدانید که اکثر مسیحیت جزو مستضعفین در مقابل مستکبرین هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به لزوم قیام به قسط با اداره انسان‌ها، تصریح کرد: باید کاری کنیم که طلبه‌ها به پا خیزند، لذا تشویق طلبه‌هایی که سخن خوب یا عمل خوبی انجام داده اند، موجب می‌شود افراد خودشان به پاخیزند نه اینکه آنها را وادار به کاری کنند.

وی در پایان با بیان اینکه غدیر خم بزرگترین تجلی کارآمدی رسانه و استفاده از آن توسط پیامبر اکرم(ص) بود، بیان کرد: پیام رسانی رسول اکرم(ص) در حادثه غدیرخم و حضرت زینب(س) در واقعه عاشورا موجب به وجد آمدن تمام رسانه ای‌ها می‌شود که با رساندن اخبار ماندگار به نسل‌ها چشم اندازهای بزرگی را به همراه دارد.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8