دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ | Jul 26, 2021
حجت الاسلام حاج علی اکبری

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، بسیج را جلوه امت سازی در تفکر امام راحل عظیم الشأن(ره) تعریف کرد و این تشکل نورانی را الگویی بی بدیل در عرصه خودسازی و جامعه پردازی دانست و گفت: بسیجیان، امین ترین و توانمندترین یاران و یاوران ائمه جمعه در اقصی نقاط کشور محسوب می شوند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، در جلسه صبح امروز شورای معاونان و مدیران نهاد نمازجمعه که به صورت حضوری و مجازی برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج به بسیجیان، فرماندهان بسیج و فرمانده عالی بسیجیان جهان اسلام و گرامیداشت یاد شهدای بسیجی، گفت: بسیج، مکتبی ترین و مردمی ترین نیروی مقاومت جهان است که همیشه در نقطه نیاز اسلام و قرآن و انقلاب اسلامی حاضر است و خالصانه و بی ادعا، با روحیه جهادی به خدمت می پردازد و درخشش فرزندان برومند ملت در میدان مقابله با کرونا و حمایت معیشتی از نیازمندان در مقطع زمانی اخیر، به ویژه پس از عملیاتی سازی راهبرد محله محوری، نمونه موفق و جدید تجلی این ظرفیت خودانگیخته و خودجوش است.

وی افزود: از بسیجیان غیور انتظار می رود براساس منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی(مدظله العالی)، در عرصه جنگ نرم و با رویکرد فرهنگی ـ اجتماعی، به مرکزیت مساجد، در همه محله ها حضور مؤثر داشته باشند و یک قدم جلوتر از دشمن حرکت کنند و در عین گستردگی تشکیلاتی، چابکی خود را حفظ کنند. 

امام جمعه موقت تهران، با اشاره به تعابیر لطیف و عمیق امام راحل عظیم الشأن(رضوان الله تعالی علیه) در خصوص بسیج، گفت: مفهوم این معنا که بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد، هر روز بیشتر درک می شود و واقعیت این است که اگر در کشور، نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شود، چشم طمع دشمنان و بدخواهان مردم و نظام اسلامی کور خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری ادامه داد: بسیج نقطه اصلی است که حرکت انقلاب اسلامی را به تبار خودش متصل می کند و امتداد آن را تا دامنه ظهور تضمین می کند و بر اساس نگاه عالی اسلامی، یکی از ارکان اصلی است که مردم را به میدان تمدن سازی  می آورد. در عین حال باید توجه داشت که فرهنگ بسیجی، اعم از تشکیلات بسیج محسوب میشود و به همین دلیل فراگیر است و در مرزها محصور نیست و توانسته منتشر شود و عطر تفکر بسیجی را در سایر کشورهای منطقه پراکنده کند و یارگیری نماید  و در برخی نقاط جبهه مقاومت، نهادسازی نموده است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با عمل به رهنمودهای امام راحل و امام حاضر که به روشنی اقتضائات تفکر بسیجی را در رهنمودهای خود تبیین کرده اند، بسیج در همه صحنه ها حضور داشته باشد و علاوه بر تقویت ارتباط و تعمیق پیوند خود با مساجد، به جبهه آرایی بر اساس تفکرات انقلابی بپردازد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8