دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ | Jan 18, 2021
آیت الله اعرافی در دیدار اعضای فراکسیون زنان مجلس

حوزه/ مدیر حوزه های علمیه در خصوص تعامل هرچه بهتر مجلس شورای اسلامی با شورای نگهبان و مسائل مربوط به طرح ها و لوایح مربوط به زنان و خانواده گفت: شایسته است طرح ها و لوایح، از نظر مبانی شرعی با مشورت نهاد حوزه، تهیه و تنظیم شود.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری حوزه، آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی که با هدف تعامل هرچه بهتر مجلس با شورای نگهبان و مسائل مربوط به طرح ها و لوایح مربوط به زنان و خانواده برگزارشد، با تسلیت شهادت دکتر فخری زاده، گزارشی از اقدامات و برنامه های تحولی از جمله، تدوین اسناد بلند مدت و میان مدت و طرح های تحولی حوزه علمیه از مانند سند چشم انداز، برنامه ۵ساله، طرح آمایش، تدوین درختواره رشته های تحصیلی حوزه در ۱۶ حوزه دانشی و ۴۰۰ رشته گرایش و اسناد همکاری حوزه  و وزارت آموزش و پرورش و همکاری حوزه در تدوین سند برنامه هفتم توسعه،بیان کرد.

عضو فقهای شورای نگهبان  در خصوص تعامل هرچه بهتر مجلس با شورای نگهبان و مسائل مربوط به طرح ها و لوایح مربوط به زنان و خانواده گفت: شایسته است طرح ها و لوایح، از نظر مبانی شرعی با مشورت با نهاد حوزه، تهیه و تنظیم شود.

مدیر حوزه های علمیه در ادامه، ضمن اعلام آمادگی همکاری حوزه علمیه با مجلس شورای اسلامی، نکاتی پیرامون تاریخ یکصد ساله حوزه علمیه و سیر تحولات مختلف حوزه از زمان موسس آن، آیت الله حائری یزدی تاکنون ارائه نمود.

در ابتدای این دیدار هریک اعضای فراکسیون زنان با ارائه و طرح دیدگاه‌های خود در مسائل مختلف زنان در جامعه از مدیر حوزه‌های علمیه درخواست کردند با توجه به جایگاه محوری حوزه‌های علمیه در پاسخ به موضوعات اجتماعی زنان، این فراکسیون را در ارائه طرح‌ها و لوایح قانونی پیشنهادی مربوط به زنان در مجلس شورای اسلامی از نظر تئوریک و نظریه حمایت نماید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

نظرات

  • فراهی م IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۲
    0 0
    حضور نیمچه فمنیست های خود خوانده در کنار آیت الله اعرافی جای سوال دارد؟ چه کسی این جلسات را هماهنگ می کند و نقش قرارگاه خاتم در تقویت این ارتباطات چیست؟
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8