سه‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 20, 2021
 پس از 30 سال، نخستین مسجد در تامپکینز ، نیویورک افتتاح شد

حوزه/ جامعه اسلامی تامپکینز در ایالت نیویورک آمریکا حداقل ۳۰ سال منتظر ساخت یک فضای عبادی دائمی هستند و طی سال‌های گذشته از جوامع دینی دیگر کمک گرفته‌اند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» ، پس از مدت‌ها انتظار و تلاش‌های فراوان مسلمانان، مرکز اسلامی الهدی، اولین مسجد در شهرستان تامپکینز بالاخره افتتاح گردید.

جامعه اسلامی شهرستان تامپکینز حداقل ۳۰ سال است که تلاش دارد یک فضای عبادی دائمی را برای خود به دست آورد. آنها طی سال‌های گذشته از سایر جوامع ایمانی کمک گرفته‌اند تا بتوانند جایی برای عبادت داشته باشند.

هرچند که اکنون مسجد راه اندازی شده با این حال ساختمان مسجد هنوز کامل نیست و کارهای زیادی برای انجام آن وجود دارد.

محمود برتون ، رئیس مرکز اسلامی گفت: جمعه مراسم رسمی مسلمانان برگزار می‌شود که معادل مراسم دعای یکشنبه در کلیسا اهمیت دارد. قبل از شیوع ویروس کرونا، به طور معمول بیش از ۲۰۰ نفر در مراسم‌های نماز جمعه اینجا شرکت می‌کنند.

برتون گفت: ما به هنر و خوشنویسی بیشتری نیاز داریم که ظاهر مسجد را بهتر کنیم.

رضوان خان یکی از اعضای مسجد در این رابطه گفت: یک نیاز مبرم به داشتن این مسجد وجود داشت. و خوشبختانه ، به خواست خدا ، ما اکنون این مکان را داریم. همه ما از این واقعیت که اکنون فقط می‌توانیم بیاییم و دعا کنیم بسیار خوشحال هستیم.

خان خاطرنشان کرد: این یک رویاست که محقق خواهد شد.

مسلمانان مسجد را مثل خانه خودشان توصیف کردند، با این حال اظهار داشتند که اینجا نه تنها برای آن‌ها بلکه برای فرزندان‌شان مهم است.

بانیان مسجد ابراز امیدواری کردند که به زودی یک امام جماعت را نیز برای برگزاری نمازها استخدام کنند.

طی مراسمی که به صورت آنلاین و از طریق نرم افزار زوم برگزار شد، مسلمانان مراسم افتتاحیه مسجد را برگزار کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8