دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 12, 2021
عباس محمد حسنی - عقیدتی ارتش

حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین محمد حسنی گفت: خاطرات و تصاویر و وصیت نامه شهدا و هر آنچه که به عنوان میراث گرانبها از شهدا برای ما به ارث رسیده است در فضای مجازی البته با هوشمندی و هنرمندی هرچه تمام به نسل جدید و جامعه منتقل شود.

خبرگزاری «حوزه» - تهران / روز ۲۰ اسفند به مناسبت نخستین حضور آیت الله العظمی امام خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع راهیان نور و بزرگداشت یاد شهیدان جنگ تحمیلی، با عنوان روز ملی راهیان نور نامگذاری و در تقویم ثبت گردیده است.

حجت الاسلام و المسلمین عباس محمد حسنی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» با اشاره به ارزش کاروان‌های راهیان نور اظهار داشت: برکات سفرهای راهیان نور از جنس برکات زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا توسط بازماندگان شهدای کربلا و سپس شیعیان و شفیتگان اباعبدالله الحسین(ع) بود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تصریح کرد: اگر چنانچه حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) و سایر بازماندگان در عرصه زنده نگه داشتن فرهنگ شهدای کربلا تلاش نمی کردند واقعا کربلا در کربلا می ماند و چون دفاع مقدس ما از جنس عاشوراست لذا اگر راهیان نور نبود دفاع مقدس ما در همان جبهه ها باقی می ماند.

وی افزود: با راه اندازی راهیان نور خوشبختانه فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت و فداکاری هم در میان نسل جدید درون کشور زنده مانده و به نسل جدید منتقل شده است و هم به محور مقاومت صادر شده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد حسنی خاطرنشان کرد: اگر امروز ما می بینیم محور مقاومت به لطف خدا از یک راهبرد عمیقی برخوردار شده است یکی از دلایلش همین زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت در بستر راهیان نور است.

وی گفت: نسل جدید ما که نه انقلاب را دیده اند و امام راحل و جنگ و شهدا را از نزدیک درک و تجربه نکردند، بایستی با این ارزشها مرتبط شوند و یکی از بهترین راه‌های آن همین راه اندازی کاروان های راهیان نور بود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: امروز که به دلیل فضای کرونایی، امکان حضور فیزیکی در مناطق یادمانهای عملیاتی وجود ندارد مانند همه برنامه های دیگری که امکان انجام فیزیکی آنها در فضای حقیقی وجود ندارد، قطعا بایستی از فضای مجازی استفاده کنیم؛ در بحث فضای مجازی هم به نظر می رسد که باید گروه های مختلفی در این زمینه در حوزه ها و رشته های مختلف تشکیل شود و خاطرات و تصاویر و وصیت نامه شهدا و هر آنچه که به عنوان میراث گرانبها از شهدا برای ما به ارث رسیده است در فضای مجازی البته با هوشمندی و هنرمندی هرچه تمام به نسل جدید و جامعه منتقل شود.

وی با اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای (مدظله العالی) که فرموده اند «هرچه با هنر پیوند بخورد ماندگار تر است»، افزود: ما باید در فضای مجازی هم هوشمندانه و هم هنرمندانه حضور پیدا کنیم و البته در این زمینه هم باید اتاق های فکر و یا هیئت های اندیشه ورز تشکیل شود و بهترین راه ها را برای انتقال این فرهنگ در جامعه هدف پیش بینی کنند و برای آن دستورالعمل نوشته و اجرا شود.

حجت الاسلام و المسلمین محمد حسنی گفت: شهدا را نباید تنها بگذاریم و ما بایستی همان طوری که در دفاع مقدس حضور پیدا کردیم؛ در حفظ و حراست از این میراث هم در صحنه باشیم، امکان ندارد که ملتی در صحنه غایب باشد اما بتواند از دستاوردها و عزت و استقلال و شرف و حیثیت خود دفاع کند، بنابراین ما باید حاضر بزرگ در تاریخ و انقلاب و از جمله انتقال فرهنگ شهادت به نسل های بعدی باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8