دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ | Jun 14, 2021
رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه

حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین ربانی گفت: استقلال و عزت کشور ما در گرو حفظ ایمان مردم است و ایمان ما در گرو علمای عاملی است که متصدی رساندن رسالت پیامبر خدا و ائمه اطهار(ع) به مردم هستند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از ارومیه، حجت الاسلام و المسلمین ربانی در مراسم افتتاح ساختمان اداری مرکز خدمات استان آذربایجان غربی ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسهT به نقش و جایگاه علما در جامعه اشاره کرد و گفت: پیامبر اکرم(ص) فرمودند کسی که عالمی را احترام کند مرا احترام کرده است و هرکسی مرا احترام کند خداوند را احترام کرده است.

وی بیان کرد: راه سعادت در پیروی از پیامبر گرامی اسلام است و علمای عامل کسانی هستند که راه پیامبر را به مردم نشان می‌دهند و میراث دار پیامبر هستند.

رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور گفت: استقلال و عزت ما در گرو ایمان مردم است و ایمان ما در گرو علمای عاملی است که متصدی رساندن رسالت پیامبر خدا و ائمه اطهار(ع) به مردم هستند.

وی ادامه داد: در ۲۰۰ سال گذشته در هر جنگی بخشی از کشور جدا شده است، ولی در هشت سال دفاع مقدس یک وجب از خاک کشور در اختیار دشمن قرار نگرفت؛ این افتخار جز با ایمان مردم که برخاسته از تلاش علما است چیز دیگری نبود.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی افتتاح ساختمان اداری مرکز خدمات استان را تبریک گفت و از مدیرکل و همکاران مرکز خدمات استان درخواست کرد برای رفع کاستی‌ها و خدمت به طلاب و روحانیون شیعه و سنی استان بیش از گذشته تلاش کنند.

وی با اشاره به جامعه هدف مرکز خدمات حوزه، ادامه داد: در ایران اسلام چهار مجموعه حوزوی مربوط به برادران، خواهران، اهل سنت و طلاب غیر ایرانی وجود دارد که تمام آنها تحت پوشش مرکز خدمات قرار دارند.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی  اضافه کرد: جمع دیگری از طلاب هستند مانند ائمه جمعه و جماعات و منبری‌ها که جزء هیچ‌کدام از این چهار مجموعه نیستند و این افراد نیز تحت پوشش مرکز خدمات نیز قرار دارند.

رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه از مسئولان استان آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه برای همکاری با مرکز خدمات در افتتاح ساختمان اداری قدردانی کرد و افزود: شما به قشر خدمتگزار و فداکاری که برای استقلال کشور تلاش می‌کنند خدمت کرده‌اید و ان‌شاءالله خداوند این خدمت را جبران خواهد کرد.

انتهای پیام/۳۱۳/۳۰

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8