دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 10, 2021
حجت الاسلام والمسلمین محمدی لائینی امام جمعه ساری

حوزه/ نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: از مسئولان تقاضا داریم اجازه دهند با رعایت پروتکل‌های شدید بهداشتی، مساجد و اماکن مذهبی به صورت محدود باز باشند و نماز جماعت برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مازندران، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی، در خطبه‌های مجازی نمازجمعه ساری با گرامیداشت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، خواستار بهره گیری از فیوضات معنوی و تقوای الهی، اظهار داشت: باید حرمت ماه خدا و میزبان را رعایت کنیم و اگر باتقوا باشیم از عهده احترام به ماه روزه برخواهیم آمد.

امام جمعه ساری با تاکید بر انس با قرآن، تصریح کرد: باید دل و جان خود را ظرف قرآن کریم قرار دهیم.

وی با اشاره به روز زمین پاک، پسماند را در استان معضل و سبب آلودگی آب، خاک و هوا دانست و گفت: زمین خدا را باید از آلودگی‌های ظاهری و گناه پاک نگه داشت.

جلوی رسوخ فرهنگ بی دینی و غربی را بگیریم

حجت الاسلام والمسلمین محمدی لائینی سالروز تأسیس انقلاب فرهنگی را گرامی داشت و گفت: طبق فرمایش حضرت امام راحل آن چیزی که ما را می‌ترساند وابستگی فرهنگی است، از این رو نباید بگذاریم فرهنگ بی دینی و سکولار و غرب در میان خانواده و جامعه رسوخ کند و باید مروج فرهنگ دین و ارزش‌های اسلامی باشیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران بر لزوم ترویج فرهنگ ناب اسلامی در جامعه تاکید کرد و گفت: در شرایط کرونایی نباید اجازه دهیم به فرهنگ دینی و اسلامی آسیبی وارد شود.

امام جمعه ساری با اشاره به اعمال محدودیت‌های کرونایی گفت: از مسئولان تقاضا داریم اجازه دهند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مساجد و اماکن مذهبی به صورت محدود باز باشند و نماز جماعت برگزار شود.

مراکز تولید به دلیل نارکارآمدی ها زمین خوردند

وی با بیان اینکه امسال سال تولید، پشتیانی ها و مانع زدایی است، گفت: انتظار داریم همه مسئولان شعار را جدی گیرند و نگذاریم مراکز تولید و صنایع، زمین بخورند و بخشی از صنایع و کارخانه با دلیل نارکارآمدی های، قاچاق، واردت بی رویه و ... زمین زده شده اند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی لائینی یادآور شد: زمانی تولیدات چوب و کاغذ به ۱۷۰ هزار تن رسید و اکنون به ۲۵ هزار تن کاهش یافته و یک خط آن راکد شده است.

وی از سازمان جنگل‌ها خواست تا بدهی خود را به صنایع چوب و کاغذ بپردازد، ادامه داد: این سازمان باید مواد اولیه صنایع چوب و کاغذ را تأمین کند.

امام جمعه ساری به مشکلات حقوقی و مالکیتی نساجی قائمشهر اشاره کرد و گفت: برای حل مشکلات این کارخانه ضرب العجل داده شد تا مسائل حل شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید براینکه با مقصیرین و مسببان منحنی سقوط و افول صنعت از جمله نساجی و چوب و کاغذ شناسایی شود، گفت: صنایع ما توسط خارجی‌ها زمین زده نشد، بلکه داخلی‌ها در آن دست داشتند.

امام جمعه ساری انجام مذاکرات درباره برجام اشاره کرد و گفت: برجام دیگر جای مذاکره ندارد، زیرا تحریم‌های جدیدی افزوده شده و سایت نطنز را چندبار مورد حمله قرار دادند و به فرمایش مقام معظم رهبری اول همه تحریم‌ها باید برداشته شود و سپس راستی آزمایی صورت گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین لائینی با اظهار اینکه مذاکره فرسایشی و زمانبر به نفع دشمن است، گفت: مذاکرات نباید طولانی و فرسایشی باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8